Yatak

Saat tam üç, hatta bir geçiyor şuan.. ben tam olarak neden yanımda uyumadığını anlayamadım derken hava bembeyaz oldu şimşek çaktı ama sesi gelmedi.. sanırım birazdan yağmur geliyor demek bu.. yağmur geliyor, güneş her sabah, ay her gece de, sen niye gelmiyorsun?

Yastıklarıma bol şans, e malum çift yastıksız uyuyamıyorum birine sarılmam gerekiyor sımsıkı.. hoş ne kadar sıkı olursa olsun, neyse..

Bazen uyanıyorum sanki tuvalete, mutfağa gitmişsin gibi kapıya bakıyorum girer misin diye odaya.

Rüyalardan sonraki uyanmalar şiddetli oluyor geçen tansiyon çıkmış göğsüm yanıyor dedim gidiyorum sanırım.. kıskançlık diz boyu.. gök bir daha bembeyaz oldu bu arada.

Sakallarımı okşamak yok, bana sarılmak yok oohhhh bu hayat sana güzel valla.

Üstünü örten var mı peki? Ney nasıl anlamadım? Dolu! Yok artık yaa..

Simsiyah oda.. pencere açık uyuyorum artık, kabusların havasızlıktan olduğuna karar verdim. Bakalım bir süre devam edecek.. yine şimşek çaktı.. bir daha..

Anneler günün kutlu olsun.. bence harika bir anne olacaksın, harika anne olunabiliyorsa dünyada bence o sen olacaksın.. ufaklık belki yine mektup yazar sana..

Ne şanslı velet diyesim geldi desem mi acaba.. her sabah, her gece koynunda uyusun, ooyy oooyyy, beni evlatlık mı alsan acaba.. sen doğduktan önce doğmam sorun teşkil etmez bence yani sadece o sorun olmaz manasında..

Bugün fotoğraf çekimi var sanırım durmadan patlatıyor hava flaşlarını ben yazarken. Acaba sana yazdıklarımı mı okuyor söylüyor ne dersin?

Sen çoktaaan uyumuşsundur bence.. sabah olacak bir kaç saate.. bende seni bekliyorum gelirsen artık adam gibi bir uyuyayım diyorum..

Bugün dizi izlerken Edho anne dedi ki 'sevenler bu dünyada olmasa bile diğerinde kavuşurlarmış, olmadı orada yanarsınız' dedi. Kendi kendime dedim ki diğer tarafta yanmaya devam, sen yine yırttın..

Dışarıdan biraz uzaktan abuk subuk sesler geliyor bağırışlar, anlaşılmıyor. Rüzgarın sesi geliyor ağaçlar yaprak sesleri.. bu arada Orman Bakanlığı ile görüşeceğim ne o öyle bütün yapraklar Yeşil! Tam saçmalık! Hayır yalansa yalan demeyin biriniz! Turuncu kırmızı arası renk tamam işte..

Senin tarafın boş değil tabi ki baya baya ortada yatıyorum ben.. aramıza mesafe sokacak kadar aptal değilim da.

Biz hiç mi karşılaşmayacağız, çarpışmayacağız ya da ne bilim maksimum alakasız bir yerde göz göze gelmeyecek miyiz.. geldik de benim mi haberim yok? Yeniden tanışsak filmdeki gibi..

Uyandığında aynaya bak gözlerine bak içinde gördüğün şey ne olacak biliyor musun 'ben'..

Yirmi beş geçiyor saat.. güzel uyuma olmaz mı bir kere olsun, benimle uyu..

14.05.2017 Pazar, 03:25