Turist

Biraz öyleyiz.. her gün geçtiğimiz yerlerde, baktığımız ama hepsini göremediğimiz şeylere karşı biraz öyleyiz.. mesela ben, az önce Kadıköyde dönüş güzergahımda açık bir pencere gördüm yoğun ışık gelen, bir butik mağazaymış, birden yazlık bir semtte olduğu hissiyatı geldi içime. Geçen Demet'le akşam yemek yerken aynı hissiyat olmuştu ona da söyledim hatta, "sanki denizden gelmişiz duş alıp yemeğe çıkmışız da sonra eğlenceye gideceğiz gibi" dedim, arkada canlı müzik vardı onun da etkisi olmadı değil.

Biraz fazla çalıştım sanırım ve geçen yazdan bu yana oldukça olumsuz şey yaşadım, turist olmam gerekirken bilmediğim yerlerde, memleketimde, şehrimde turist oldum sanırım. Şikayetçi değilim yaşıyoruz bir şekilde hayatı.. iyi kötü öyle ya da böyle..

Meydanda öpüşen çifte fena uyuz oldum, net! Yumulma yok öyleee, çok netlerdi, seviyoruz mucx mucx bitti!

Duygu bastı yine ama konudan çıkmayacağım.. kararlıyım.. Otobüs bekliyorum, duraktayım, Kadıköyde. Yanındaydım bir koltuk yana kaydım, bir kız var, elinde 'Elma' var, paso yazıyor, arada iki kadın otobüsün saatini sordu, gülümsedi ve söyledi, yirmi beş dakikayı duyan kıza atar yaptı iyi mi.. Parfümü sağlam bir eleman oturdu aramıza şuan. Kız bu arada Karadenizli olabilir. Olabilir yani ne var..

Eleman faceye giriş yapıyooo.. Solumda son koltukta amca var, eski şık takımlardan giymiş. Poşeti var, içinde plastik kutu var, kuruyemiş satışında kullanılanlardan. Bu ayaktaki kızı çözemedim, tatlı sarı siyah ayakkabısı var, kulakta kulaklık, önce durağa baktı doğru mu diye, sürekli otobüsün geleceği yöne bakıyor, saati var ama neyse.. Kuyruk uzuyor on kişiyiz turist ekibi.. Ay'a gidiyoruz burdan hatta Passengers 'daki gezegene.. yook o kızı bulmaya falan değil.. öylesine.. kız aramakla bulunmaz çünkü, o seni bulur ya da buldurtur. Bunu öğrenip uygulayamazsan hep patinaj..

Eleman da Karadenizli olabilir..

Amca zor.. kesin bilgi..

Başım çatlıyor ve bir dünya işim var.. motivasyon kaynağına ihtiyacım var.. amca sahalarda görmek istemediğimiz hareketler içerisinde şuan.. Şovunu yaptı kalktı kuyruğa iyi mi

Ben bu koltuğu sevdim tekli diye, derken amca arkama oturdu, kız da onun arkasına.. şaka mı bu yahu..

Bu araç şuan buradan kalkıp Aşk'a gitse mesela olmaz mı?!? Baya baya Sevgi'ye gitse, Huzur'a!! Aynı ekiple değil tabi canım inebilirler sonuçta yolda, Hareket ediiiii... 21U nun sanırım ilk Turisti benim! Hadi koçum göreyim seni!

Bir uzay gemisindesin ve teknik arıza sonucu uyanıyorsun, beş bin kişi uyuyor sadece sen ayaktasın.. uyuyanlardan birine aşık oluyorsun.. bir yıl yalnızlığın ardından onu uyandırıyorsun.. yaşadığı hayatı terk edip başka bir gezegene giden bir kadını.. sonra bu gemiyi arızadan kurtarıyorsunuz birlikte ve bir ömür yalnız bir hayat yaşıyorsunuz, üstelik o tekrar uyumaya geri dönebilecekken! kimden neyi kıskanacaksın? Kimse yok ki!! Huzur var Aşk var Mutluluk var Sevgi var.. birbirini seven sırılsıklam derler ya havuz var şeker!! Daha ne olsun..

Bu dünyada bir turistim bence ben.. tekrar izlemek istiyorum filmi.. bu arada gerçek bir haber, bir gezegene seyahat için aynı filmdeki gibi bir web sayfasından başvuru açılmış.. en fazla başvurunun nereden olduğunu açıklamak için afili kelimelere gerek yok bence..İstanbul!

Adamlar benim yalnız olmadığımı ve herkesin benim gibi evimize dönmek istediğini kanıtlamak için başvuru açmışlar! Çok iyi değil mi ama??

Ölümden korkmadığımı düşünüyorum ama filmdeki karakter gibi bir sevenim sevdiğim olsa, şaka değil korkudan ölürdüm sanırım!

Şunu belirteyim hak yemek yoook, ona yakın insanlar oldu mu hayatımda net olarak evet, ama hiç biri bir şans olduğunda daha iyi olduğuna inandığı bir şey için tercih etmedi beni, bu da benim oradaki adam olamamamdandır belki, kim bilir, bilebilir..

Murat Hoca'nın eşi, Yılmaz Abi ile birlikte; eşinin, hocanın yazdığı şiirleri bilgisayara aktarıp  birleştirip kitap yaptılar. Dedim ki "valla helal olsun bu kadar uğraşa", cevap çok netti, " Öyle adama böyle hatun"

Ben şu filmdeki karakteri düşünmek istiyorum, baş ağrısı ilerledi, boş olan midem boşlukta sanırım bulanıyor diyemiyorum o yüzden.

Bu yazı da böyle şak diye bitsin olmaz mı

Şak

23.06.2017 Cuma, 22:38