Symphony

Her taşın altından bu kadın çıkıyor ne yapabilirim ki ? Zara Larsson! Evet ta kendisi.. düşünüyorum seni bana ne anlatır diye.. birden bu şarkı melodisinde hareketler yapmaya başladım, klasik düşünce dengesizliğim tabi ki, metroda yine insanları bana bakarken yakaladım, alıştım artık aslına bakılırsa eskisi gibi garipsemiyorum. Sonra açtım şarkıyı, bir baktım ki düetmiş bizim kızla, Zara! İşte bu şarkı dinlememişseniz buyurun, dinlemişseniz de çalarken okursunuz diye düşündüm yazımı.. hizmette sınır yok! şaka bir yana tatlış bir şarkı..

 

 

 

 

 

 

 

 

Senin parçam olmana izin versen ne harika olur.. şarkıda ki gibi bir yerlerinde olsam harika olur harika!! Neden mi..

Mesela senle kültür turlarına falan katılsak ya da Orta Avrupaya, Uzak doğuya falan gitsek, sen durmadan incelesen her bir yeri, gitmeden araştırmışsın tabi, bilgi yükü var, görünce orada kime aktarılacak bunca bilgi, tabi ki bana, peki ben ne yapacağım, dinleyeceğim ama dinlerken seni, her bir yerini izleyeceğim, sana baktığımda yuvarlak gözlerinin büyüdüğünü göreceğim mesela, dudaklarını kapatıp, sıkıp hızlıca bakış atıp diyeceğini söylemeni belki.. koluma girersin belki belli olmaz ki sonuçta.. her şeyi ben taşımalıyım, neden dersen, sen baya baya fotoğraf çekersin, özellikle eski binaları falan..

Bir yerde umut olmalı yaşamak için derler ya, galiba sen öyle oldun, güzel bir umut, en tatlısından, hani senin şu kahvaltıda sütle yediğin kalburbastı tarzı bir tatlı.. balık ekmek hakikaten soğansız yenmez bence iyi ettik hocam.. benim gece eve gelip yoğurtta yedim acaba bir şey olur mu diye evham yapmam resmen skeç olur! Kendi kendime fırça attım ya..

Ben çocuklarımızdan bahsederken “Ne yani bana evlenmemi teklif ediyorsun?” demen, sonrasında benim “Burada cafede mi? yok artık” derken, senin “nerede olduğunun önemi var mı? yüzüğü fırlatma yeter” demen, sanırım anlayana güzel bir ders.. benim kelimeleri seçememem sonrasında.. harika bir andı, sanırım bana bir on yıl yeter.. “Beni hafta sonu tatile götür” diye tutturan, “Zengin biri olursa hayatımda sana haber veririm” diyebilen, ya da ne bileyim, “Aşk” desen “İstemiyorum para” diyen inşaların var olduğu bir hayatta, sen istediğin kadar “Senin yerin benim yanım” de birine, o her fırsatta birini bulur ama marifet sanırım hissedemeyeceklerini düşünene sahip olamamakta gizli.. var ama senin değil.. gizli, gizemli, kilit, ulaşılamaz olan bu belki de.. bilmiyorum ki doğru bu mu? Doğru var mı? zaman içerisinde ne yaşıyorsak o işte.. hiç boş kalmamak nasıl bir duygu bilmiyorum ki? Enteresan olmalı, sürekli birinin olması hayatında, bazen bende o kafada falan olmak istemiyorum, saçmalık, beyin ölümü gerçekleşmesi ile eş değer, insan huzuru, sevgiyi, aşkı, aileyi nasıl herhangi bir şeye, lükse, x’e, y’ye ne zıkkımsa bunlara değişebilir ki? Bu arada ben evlilik teklif etmeyi düşünmüyorum, en azından o ben sormadan evet diyene kadar, batıl inançlar gelişmeye başladı bende bu da onlardan biri.. kesinlikle ıı.

Öpücük hakkım olmalı bence, seni öpmek nasıl bir duygu nereden bileyim ben ama , tamam yahu bir şey demedim. Sadece konuşurken dediğim gibi, sözünü kese öpücüklerim olmalı, anlatacağın şeyin içine girmek belki de, hissetmek seni dudaklarında, kalbinde, ruhunda. Biz ne zaman öpüşeceğiz ? ya da böyle bir şey gerçekleşecek mi? zaman hızlı öncesi sonrası insanlar ef sa ne hızlı arkadaş!

Hiç konuşmamakta enteresan, sanki konuşuyormuşuz gibi hissetmek garip olan. Fazla abartmamak lazım belki de değil mi? sanki abartsam ne olacak ki? Ne olabilir ki? Edebi olmaz al tarafı ya da duygularını yazmışsın. E öyle.

Bence bir şey olmaz, her “Acıklı hikayede” olduğu gibi ilk üç harfi bana kalır, gerisinin edebiyat alır gider, tarihte “Kimin neden aklına gelsin ki” olur gider işte.. zaten çok da önemli değil bu kadar kurcalamak falan, olacağı varsa oluyor, olmuyorsa olmasın zaten değil mi? tanıdık geldi mi?

Çok güzel değil mi ama şarkı? Sözleri de sağlam, çevirilerden bakabilirsiniz. Bir kadın size bu şarkıyı söylüyorsa uzatmayın, uzattırmayın, uzatırım sizi. tıraşı kesin sarılın. Kaldı mı kalmadı mı? öğrenince söyleyeceğim size ama siz de öğrenirseniz söyleyin oldu mu? Hayatınız da biri var ona sadık kalın ama burası önemli, gönlünüz ona buna şuna kaymasın, sevin adam gibi bir parçası olun ve sımsıkı sarılın. İlişkiler adalet ister. Sevildiğini sevmen gerekir. Ne yürekler soğudu bunca zamandır dünyada senin benim yürek ohooo acı falan hikaye.. insanı severken hata yapanlar hataları ile bir ömür yaşarlar onun dışındakiler için insan standart bir üründür, o yüzden çok tüketirler..

Ayrılırken olduğu gibi sarılsak ama sen bir yere gitmesen olmaz mı ? bence harika olur! Hatta deneyelim.. mutfağa git falan su iç geri gel..

Dans eder miyiz bu arada? Yemin ediyorum ef sa ne olur! Kursa bile giderim bak bu gazla, çok attım kabul. Ama olsun denerim kursa gitmeyi. Bu da önemli bence. Hem de bu şarkıda olsun, sana harika bir elbise almak istiyorum, baya gaza geldim görüldüğü üzere ben ve elbise seçmek, almak demiyorum, seçmek, seçmesi zulüm, neyse ki yabancı bir arkadaşım var Mertoviç o yardım eder. Adam şaka maka tek arkadaşım gibi görüştüğüm. Baya kalabalık bir arkadaş topluluğum var görüldüğü gibi. Kitap almak istiyorum sana bana anlatmak isteyeceğin ama, anlatırken fantastik tatlı oluyorsun, benim de hoşuma gidiyor, seni bu amaçla kullanıyorum, Aşk’a bak, yalancı bencil pisliğin tekinin adı olmuş Aşık.. yok arkadaş bu dünyanın çivisi çıkmış ben yatıyorum artık uykum geldi.. Özlüyor olabilir miyim.. hmm bence çok saçma..

14.06.2017 Çarşamba, 02.51