Stalk

 

İlk duyduğumda bu kelimeyi stok sanmıştım, stok yapmaktan geliyor diye düşündüm, insanların ne paylaştıklarına bakarak onları biriktirmek gibi düşünmüştüm, çok da uzağa gitmemişim ama takip kısmı da varmış.

Etrafımdaki insanlara bakıyorum, evlilere, bekarlara, kadınlara, erkeklere genel olarak tanıdığım ayrım yapmaksızın insanlara, eski eşlerine, sevgililerine, arkadaşlarına ya da seks partnerlerine, “ fuck body “, İngilizceden Türkçeye “S.kme Vücut” sözlük anlamı bu, yazın görürsünüz, -benim mizahi tabirimle- “fok badi” lerine bakıyorlar, belirli periyotlarla bakıyorlar, bu da takip etmek anlamına geliyor. Kimseyi yadırgadığım, suçladığım yok, saygım sonsuz, karşısındakine zarar vermediği sürece, bir sorun yok, kimin ne yaptığı kişileri ilgilendirir, zarar verirse de sonuçlarına katlanır, kanun var nizam var.. Ben durumun psikolojik, davranışsal, insan boyutunu ele alıyor, onunla ilgileniyorum.

 

Neden mesela ? insan geçmişindeki insanları neden takip eder, neden yazdıklarına, yazılarına, fotoğraflarına, görüştüğü insanlara vb. bir çok detaya neden bakar, neden takip eder. Yahu yaşanmış bitmiş, herkesin geleceğe bakması gerek miyor mu ? normal şartlar altında..

 

Diyorum ki arkadaşıma "sen neden eski sevgiline bakıyorsun?" , zaten hayatında birileri yok mu ? var! onlarla yatıyor musun yatıyorsun! e sanane o zaman onun kimle ne yaşadığından vs. onun hayatından sanane yahu, o da seninle olsun, mevcut hayatında senin olsun, delilik ya bu.. bence başka adı yok, ciddiyim, dengesizlik..

 

Beni sevdiğim insanlar ne zaman yardımlarına çağırsalar, koşar giderim, gittiğimde hak edecek davranışları sergilemezlerse bir daha aradıklarında bana ulaşamazlar durum bu kadar net. İnsanı seviyorsan ömür boyu seversin bu illa onu takip edeceğin anlamına gelmez ki, bu arada bu takip meselesi de ayrı bir durum benim için, hiçbir zaman becermeyeceğim durum sanırım, düşünsene kimle geziyor, tozuyor, birlikte oluyor vs vs hepsi sosyal medyada orada burada.. nasıl duruyorlar, nasıl uyuyorlar anlamak mümkün değil.. ben sanal ortamda ya da dışarıda bir gün rastlasam, mutlu mu diye bakarım hepsi o, mutluysa da benden daha mutlusu olamaz.. bence olması gereken bu, insanlar mutlu olsun neden mutsuz olmasını, daha iyi seviyede olma yarışına girerler hiç anlamıyorum, hayat ya bu, iyi kötü, mesela ben öleyim herkes çok mutlu olacaksa, ciddiyim ya ne olacak ki.. kazık mı çaktığını zannediyor bu insanlar dünyaya anlamak çok güç..

 

Ben kimseye bakmıyorum, kimsenin de bana baktığını düşünmüyorum, kendi halimde bir hayat yaşıyorum, değer yargılarım hep oldu bazı kurallarım hep oldu, sanırım bunlar hep de olacak, beni ben yapan değer bunlar. Bakan varsa da bence bakmasın yaşasın hayatını ya, Allah benden mutluluk huzur alıp onlara versin, ciddiyim, benim hakkım tüm tanıdığım insanlara hep helaldir, etmişimdir de defalarca, o yüzden benden kimseye etki, tepki olmaz, nazarım değmez, ne bilim ah etmek, beddua etmek, çalışma arkadaşlarım, öğretmenlerim, hayatımdaki en büyük şerefsizlikleri yapanlar dahil.. insanı seviyorum ben insandan dolayı değil tabi ki.. o yüzden, konu insanın ta kendisi değil, çoğu zaman benimle küsen insanları da aradığım oluyor, özel günlerde mesaj atıyorum şaşırıyorlar, halbuki iletişim bu değil mi, tartıştığımız ayrı düşündüğümüz, ayrı düştüğümüz konu farklı, bu konu farklı, nedir bu kin, nedir bu sığ düşünce yapısı hiç anlamıyorum.

 

Bazen konuşacak insan arıyorum, yani hayatı paylaşacak birileri olmalı konuşarak, iletişim kurarak ve tabiki sevişerek, sevişmek kadar güzel bir şey var mı, adı üstünde sevgileşmek, sevgi alıp vermek, bizim millette seks seks seks, ne kadar abaza varsa boşalsalar da, ne kadara tatmin olacaklarsa insanlar iletişim kurmayı öğrenseler..

 

Bazen arkadaşlarım yatağa atıp sonra aramadığını anlatmaya başlamak üzerelerken, kesiyorum sözlerini ben yokken anlat diyorum, nası bir mide bu ? bildiğin psikolojik olarak rahatsız farkında değil, doktor tedavisi olması gereken bir durum var ortada, duyguları nasıl pas geçersin ki ? böyle bir lüksü zaten yok insanın, doğrusunu kaybetme noktasına gelen çok arkadaşım var. ne yaptığında doğru, ne yaptığında doğru değil, bilmiyor, bilemiyor. Tek çözüm hayatını sadeleştirmek, sosyal medyadan uzak kalmak ya da iş içinse benim gibi, minimum da tutmak ve işine odaklanmak, başka çözümü yok.. doktorluk durum varsa kesinlikle ilaç kullanılması gerekiyor, insanın ruhu organları gibi hasta olabiliyor, bunda anormal olan bir durum yok.

 

Bu gece ne LP ne Sia ikisi de yok, nereye gittiler bilmiyorum..

 

Sabah wassap mesajı gelmiş ışık yanıyor, uyku sersemi “bak Şivan günaydın mesajı” dedim, kendimle dalga geçiyorum bence bir ruh doktoru da bana lazım..

 

İlişkilerin başlaması uzun vadelidir diyenlerin sayısı artmaya başladı etrafımda, birbirlerinden habersiz aynı yorum gelince ister istemez duraksadım konun üstünde, yani yazışıyorsun, güncel yorumla stalklaşıyorsun, sonra başlıyorsun falan ilişkiye, öyleymiş, adap, edep, usül, racon buymuş. Sağlam geri kaldığım için, kadın daha avantajlı sanırım, evi varsa, arabası varsa tamam, kadın için her şey yoluna bir şekilde sokulabilir, hafta sonu tatillerinde yüksek artış olmuş yılbaşında, millet götürüyor demek ki arkadaşlarını, erkek içinse kadının yaşı ilerlemiş, beğenen erkek sayısı az ise başlıyor ilişkiler sanırım, kadın zengin erkek genç gibi.

Fakir erkek-zengin kız modeline ben direk gülüyorum onu geç, arkadaş çevresi, aile falan filan başlamadan bitirirler o işi, yaşatmazlardan ziyade doğurmazlar öyle bir ilişkiyi, net..

Fakir erkek fakir kız, bence böyle bir durum yok artık, kız fakirse instaya asılıyor fotolara, zengin koca, erkek de aynı kafada zengin kovalama durumu, yani her şeyin daha fazlası olma durumu.

 

Neden ilgileniyorum bu durumla, neden yazıyorum, neden düşünüyorum diye çok düşünüyorum eş zamanlı, mesela diyorum ki banane! Baya sanane insanların hayatından.. sonunda mutsuz olduklarını görüyorum, analitik olarak düşündüğümden dolayı kaderlerinde neyin onları beklediğini görüyorum, erken uyarı sistemi gibi sanırım, onlar göremiyor ama ben net olarak görüyorum ve bu durum, onlara bunu anlatamama durumu canımı sıkıyor, insanların bunu duymaya ihtiyacı yok, ne olduğunu bilmek istemeyen de eminim çok olacaktır, hatta sonuç değişmesin biz böyle iyiyiz kibirinde olacak çok insan da olacaktır ama içim rahat etmiyor bir şekilde bu yaşamları.

 

Sen çok seviyorsun, o sevmiyor, o seviyor sen sevemiyorsun, hayat şartları, değişen koşullar falan filan hayat değişiyor, koşullar farklılaşıyor. Neyin ne olduğu değişiyor. Güvensizlikte oluyor tabi ki ama neyse uzadı bu mevzu başka yerlere gidecek, derinleşecek, insan davranışı olunca çok yönlü oluyor, konunun derinleşmesine şaşmamalı.

Stalklamayın hiçbir şeyi bana sorarsanız, yaşayın hayatı, herkes güzeldir, yakışıklıdır, başarılıdır, eğlencelidir, zengindir, fakirdir.. nasıl baktığınla nasıl bakmak istediğinle alakalı sadece..

 

Sia yalnız bırakmadı Cheap Thrills !

30.12.2016 Cuma, 02:40