Son

Yorum yazmayayım diye çaba sarf ettiğim oyun.. oyun dediğime bakmayın ortada bir oyun var mı inanın yok! Yani beğendim demek için neler vermezdim.. işin enteresan yanı, Yazar ve Yönetmenin bir oyununu daha yine aynı şekilde, davetiye şansa bularak ilk gösterimine gittim, tamam farklı bir şeyler yapmaya çalışıyor anlıyorum ama SON oyunu vallahi de billahi de son olsun yahu.. o nedir ?! oyundan hiçbir şey anlamadım! Net ! 30 yaşı geçtim haftada en az 2 oyun izliyorum, ben bu oyuna oyun diyemedim, diyemem de..

Oyun başlarken 10 metreye 5 metre de perde de, sen insanlara slayt gösteri barkovizyon sinema neyse! Onu izletirsen sonra o bittikten sonra tiyatro izletmeye çalışırsan ben sana sesli gülerim oyunda sesli güldüğüm gibi.

Oyunu yemin ediyorum eleştirmek istemiyorum her şey absürt ama aranan dosya klasik davetiye kataloğu ! yahu yapmayın ya arkadaş.. “Flying Woman” ipe tırmanmayı insanlara akrobasi diye yutturabilirsiniz tamam ama yani yurt dışında o işlerin kralı var, kraliçesi var.. komik olmuş oyun, deneysel olmuş oyun, üzücü olmuş oyun..

Daha çok şey yazabilirim oyunla ilgili gerçekten kırıcı da olabilirim kelimelerim ve üslubumla, yine slayt, yine o yeşil lazer, belli yine aynı kara komedi.. üzüldüm ne diyim.

Kısa kesiyorum vakit = nakit..

Şu yazıyı yazdım ya, düşündüm oyundan ne kaldı diye aklımda, o sayı sayan kişinin yaptığı matematik hatası geldi aklıma kendi kendime dedim ki yazan ve yöneten aynı olunca iyi olur diyordun ya Şivan, heh bu da sana kapak olsun bu kadar sağlam yazarlığı olan oyun ancak bu kadar kötü reji ile bu hale gelir! aklımda kalan bir şey yok arkadaş!

Umarım ‘Son’ oyunu son olur..

Not : ilk perde sonunda seyircinin yarısını eve ben göndermiş olamam sanırım.. inatla da izledim oyunu..

09.02.2017 Perşembe, 02:26