Shakespeare'in Kerimeleri

 

Bana özel olan her şeye karşı öncelik veriyorum hayatta çünkü düşünülmek güzeldir, kıymet bilmek gerekir diye düşünüyorum. Bu bağlamda kitap ise hızlıca okuyorum, tavsiye filmse izliyorum, tiyatro ise zaten affetmiyorum. Sevgili Hülya Karakaş'ın sürpriz olarak adıma imzalayıp bana vererek çook mutlu olmamı sağladığı kitabın adı. Tiyatro metni de diyebiliriz ama kitap halinde, yani kitabın içeriği bir tiyatro oyunu..

Kendisi Beşiktaşlıdır (: eveeet!! Tiyatro sektörü ve projeler hakkında görüşmek üzere bir araya geldik, kitap sonradan eklendi sürpriz bölümü burası (:

Oyun olarak sahnedeydi oyun ama bazı sebeplerden dolayı şuan sahnede değil, içerikler hakkında genelde yorum yapmaktan kaçınıyorum bir de üstüne metin kitap halinde olunca ne desem oyun içerisinden bir bölümü açık etmiş olacak gibi hissediyorum. Bu arada ikinci kez bir metni kitap olarak okudum açıkçası tercih etmiyorum. Alışkanlık belkide o A4ler açılacak arkadaş! (:

Sıfırdan tarafından basılmış kitap, adını yazarsanız zaten çıkıyor, sahip olmak isteyenlere duyurulur.

Oyun metni olduğu için yorum yapmam biraz eksik kalabilir oyunu izlemem gerekiyor ama şunu söylemem gerekir ki William'ın oyunlarını izlemiş olmak, okumak oyunu anlamlandırmak da ve daha anlamlı kılmak da işe yarayacaktır diye düşünüyorum.

Sahnelendiğinde kaçırmayın isterim çünkü ben kaçırmayacağım, siz bir de o zaman görün neler yazacağım neler!

Örnek bakınız; Yangın Yerinde Orkideler

27.06.2017 Salı, 01:01