Sevdin mi sen hiç?

 

Sevdin mi sen hiç? Önemli bir görüşme öncesi tuvalete gidip zırladın mı? Rüyalarında onu göreceğini adın gibi bilerek uyumaktan korktun mu.. Rüyanda onu görüyorsun, konuşuyorsun, dokunuyorsun, öpuyorsun, kokluyorsun sonra uyandığında ensesinden sokulup sarılmak, kaşık yapmak istiyorsun ama sımsıkı sarılmak.. oysaki kimse yok.. tuvalete kalktı deyip beklemek ya da mutfağa.. sonra hepsinin travma olduğunu anladığında başlayan çarpıntı düşen tansiyon.. defalarca duş aldın mı sen gerçek dünyaya dönebilmek için? Sen kendini duşta unuttun mu hiç ?

Yolda yürürken kokusu, elleri, ayakları, nerede? Kiminle? Nasıl? mutlu mu? gülüyor mu şuan? üzen var mı onu? diye düşünürken şak diye gözleri, arkasından kokusu, arkadaşından sesini duyup ömürlük göt oldun mu oğlum sen hiç?

 

Durup durup dururken sarhoş oldun mesela başın dönmeye başladı mı ? Kan basıncın kayıp, nefesin yaradana emanet oldun mu?

Ağlamananın çeşitli şekillerine ulaştın mı ? şekil olmayıp istemsiz olduğunu kavradın mı ? elinde olamayacağını çözdün mü?

 

Bak ne diyeceğim sana ömürlük sevdin mi ?

 

Yaradana sığınıp saldırdın mı kelimelere, harflere, varlığına, yokluğuna, kokusuna, sesine, ensesine, tüylerine ? ağzının kokusunu özledin mi ? Dişlerinin arasında bişey kalmasını ona soylemeyip şirinlik yapmayı ? Ağlamasını özledin mi sen ya tuzlu damlaları yani?

 

Gelse olmaz mı ki sadece olsa yanımda olmaz mı? Çayı demliyorum ben o zaman, bisküvide var, yağmur kıyamaz ki bize deli gibi yağar belki.. Ben yarısını bardağa düşürürüm bisküvinin e napıcaktım gözlerine dalıp çayı dökmeyeceksem ben mi sevmişim?

 

Omuzu vardı, güzel sözleri, elleri vardı, nefesinin tadı, ayakları vardı bir de vişne çürüğü ojeleri, kaşları vardı en sevdiğim halidir bir kaşın olabileceği, ağzı vardı, burnu, saçları, bacakları, kalçaları, evet poposu herkesin baktığı ama göt denilemeyen kadın poposunun en güzeli,

 

İlk okuldayken kapanmıştı güzel yazı defterim, öğrenmiştim yazmayı şimdide sevilmeyi ögrendim, sevmeyi, defteri neden kapatıyorum diye yüzyıllarca sorsam ne değişecek ki.. senden sonra sen var mı ki ? kaldı mi ki ? kalır mi ki ? olsa ne olur ki milyarlarca kez seni görup fotografını çeken bu iki gözüme ne anlatabilirim ki?

 

Çok güzeldin çok güzelsin hep çok güzel olacaksın..

 

Ben mi olmaliyim illaki sen için sevmek için seni ? Bensiz mutlu olduğunu görmek önce boğulmak belki derin sularda ama sonra oksijene kavuşmak gelinliğinle gördüğümde gülen yüzünü..

 

Seni sevmek hayatında olmadan sevmek olamaz mı…

 

Geçtiğin yollardan geçmek, tatile yanlız gidememek, geçersin diye saatlerce beklemek, attığın msjı senin sesinden duymak için bilmem kaç kere okumak…

 

Hayatın anlamı kaldı mı acaba araştırıyorum, soruyorum, bilmiyorum, emin degilim, dunyayı üzerime resmen devredip tapusunu verseler sensizlik en büyük sessizlik değil mi vurgun değil mi sensizlik değil mi !

 

Yaşarken ölüm bu mu sahi ?

 

Seni sevdiginle sevildiğinle gördüğümde içimdeki ateşler cehennem sıcağı mı olacak..

Görmesem o günü olmaz mı, ben senle yaşasam, baya uyusam hep uyandığımdaki tramva sürse hep..

 

Aşk diyen dillerini hayal etsem..

 

Yahu tamam anladım yoksun, olmayacaksın, olamayacaksın, sevdiğimizi de mi idda edemiyoruz? Sen yokken seni sevmenin cezası neyse yorulmasınlar müebbete kadar gider evrak israfina gerek yok..

 

Gözlerimin önündesin.. midem bulanıyor evet çözemedim, kilo verdim o da doğru, vaz geçmek mi.. sesli güldüm.. elimde değil demeyecegim sana diyemeyeceğim çünkü, beynimde değil duygularımda değil..

 

Hadi sarılalım ya olmaz mı, hepsi bir kocaman hayal olsun a.k olmaz mı ?

 

Ömrüm kısalsın sana eklensin de geçmişe dönelim olmaz mı ?

 

Kokun var diye 10 gün duş almadığım doğru.. sonra kafamın gidip, duşa yanlışlıkla girdiğim kadar doğru, dünyanın dönüşü, güneşin ayın varlığı kadar, rüzgarın, denizin yoldaşlığı kadar doğru.. doğru seni sevdiğim sevildiğim..

 

29 taneler ve benimleler sükürler olsun, ne zaman içim daralsa atıyorum kendimi aralarına kayboluyorum kelimelerde cümlelerde..

 

Dönme bence be güzel kız bak hayatına, sen ne dersen o olsun, gerçek olsun, güzel olsun, umut olsun, mutluluk olsun..

 

Öyle karanlık düşüncelere giriyorum ki bazen, sonu olmadığını görerek bilerek, dipsiz bir kuyuya iner gibi.. üzülmekten mutlu olmayı ögrenmek nasıl mı ? e içinde sen varsın, sonunda sen varsın, umudun var..

 

Seni aramak her yerde.. gördüğümde ulaşamama korkusunu yaşamak yada .. yadası yok bazen osu busu yok işte yok..

 

Sevdim mi acaba.. belki sevdim ama sonuna kadar sevemedim, yoksa bu kadar cümleyi sana söylerdim harflere değil..

 

Allah tamamını erdirsin cümlesinin ne kadar önemli olduğunu ben nerden bilebilirdim ki ?

 

Yahu nereden bileyim kalbimin tapusu senin kalbinin tapusu ile bir çıkarılmış aynı sayfada..

 

Ruh eşine söyle üzmesin sakın seni oldu mu, kırmayın da işte birbirinizi öyle yada böyle sizden değerli mi olacak sanki, gördük işte olmuyormuş yapmayın da uzatmayın.. Büyütmeyin de, gülümsemeleri uzatın, mutlulukları, tatilleri uzatın a.k, bokunu çıkarın hatta ! sonuna kadar gezin ! gına gelsin artık, “gına geldi bundan” diyene kadar yaşayın hayatı sonra yeniden başlatın ama bırakmayın birbirinizi, onu bunu dahil edip yorumlar almayın, gerek yoookkk güvenin bana.. Sanane diyemezsin ki okumayın o zaman bu kadar basit, mutlu olacaksınız arkadaş, birileri mutlu olmalı, güneşe bakmalı mavi bulutlar kıskanırken, yıldızlara bakacaksın sımsıkı sarılırken, ay düşünsün hemşerim, asıl ona ne yalan mı ?

 

Bazen diyorum ki hep yazayım nefes alıp vermek gibi hep..

 

Nasılsa sen yoksun napıcam ki başka, oksijenle bile aram açıldı.. açılsın, o da bugün var yarın yok, hoş ihtiyacı olan da yok ya neyse otomatik çalışıyor işte..

 

Yazarken ağlamadım, duygulanmadım da, yazarken adam gibi yazıyorum karı gibi derler ya o misal, onu sonraya bırakıyorum..

 

Sevdin mi sen hiç demiyorum sana sen sevdin kızım hem de çok..

 

Ben sensiz hayatıma geri dönüyorum, söz verdim sana ya, vadeyi bekliyorum ve seni öyle kocaman seviyorum ki ben bile bilmiyorum kocaman ne kadar olabilir ki hayatımdan çok ?

 

Seni seviyorum, güzel uyu..

21.10.2016 Cuma, 18:29