SEN

 

Heeey kime diyorum ya alalala, heeeyyyooo kime diyorum!!!

 

Gözlerin yeşil biliyor musun sen, ucu bucağı olmayan ormanlarda ağaçların yapraklarının harika görüntüsü kadar yeşil ve gerçek..

 

Gözlerin mavi biliyor musun sen, gökyüzü kadar derin, dipsiz, peşine takılıp gidesi, yüzesi, sarılası kadar mavi..

 

Gözlerin bembeyaz biliyor musun sen, bulutlar kadar pamuk gibi, sanki alıp ellerinde saklayacakmışsın gibi bir ömür..

 

Gözlerin kahverengi biliyor musun sen, içine girip kıvrılıp sımsıcak sarılıp uyuyacak kadar hem de, her bir tarafını gezsem dolaşsam dokunsam o bal gözlerine,

 

Gözlerin siyan senin biliyor musun, gece içime gelen korkularda gözümü açtığımda gördüğüm simsiyah görüntü aslında gözlerin bana güven veren üstümü örten sarılan öpen ben uyurken..

 

Şaşırsan ya şimdi, hayretle baksan mesela.. ağlasan mesela, ben kıyamam ki, sesin burkulsa, nasılsa sarılacak desen, beni bırakmaz desen, buna güvenip zırlasan deli gibi, salya sümük olsan bir ara mesela, yorulsan, e sonra tamam desen öylece uyuya kalsan uzanıp göğsüme.

Bütün kokunu sıktım odaya belki gözlerinin kokusu da gelir diye.. gelir mi acaba, bakarsın gelir.. saçların gelir belki, tel tel dolaşsak mesela el ele tutuşup, saçların ya.. gelmedi dip boya zamanı merak etme, ya da merak et gelmiştir belki ben nereden bileyim ki göremedim ki..

Güzel hatırlamak lazım, güzel hatırlanmak lazım, güzel anılmak lazım, iyileri düşünmek, kahkahaları tekrar tekrar duymak lazım.. olumsuzu kurmak bile güzel değil mi.. aşk yine yeniden.. e özlüyorsun tabi anları, anıları kim özlemez ki, metroda otobüste insanları bakarken kendine yakalamak enteresan bir duygu, filmlerde ki gibi duygusal gülmek, sanki bayramda torunun elini öpüyormuş gibi bir hissiyat olabilir, bu duygudan emin değilim ama torun dede olayı..

 

Geçmişe dönüş olmalı ama izlemek için, ne bilim ya düşünsene cafe de oturuyorsun ya da yemek yerken ya da her ne yapıyorsak kavga tartışma farketmez yeter ki görsem olmaz mı, kendimi de merak ediyorum nasıl bakıyordum acaba diye, üzül üzül nereye kadar ki, üzülmekten de mutluluk çıkarmak lazım belki, üzülmekten derken üzüldüğün konudan yani senden, e sen varsın, sen varsan gözlerin saçların kokun da var demek, e daha ne olsun ki..

 

Kokunu aldım bütün odaya sıktım bişey diyeyim mi olur da özlersen dene derim valla bak nasıl iyi geliyor anlatamam sanki mutfağa gitmişsin gelecekmişsin gibi.. ya da duştasın, içerde odasın geri geleceksin gibi.. yanımda oturuyorsun gibi hatta yatarken bir uyanıyorsun gözlerini açmaman lazım nefes alıp verdiğini duymana yardım ediyor o odaya sıktığım kokun..

 

İnsan özlemeli ama düzgün özlemeli kanı çekilmemeli hayatın sonuna geldiğini kıyamet kopacağını falan düşünmemeli yahu ol da mutlu ol işte, düşün geçmişi mutlu ol olmaz mı, bırak da işte o da mutlu öyle ya da böyle mutlu da mutlu ama yook illa düşüneceksin dibine kadar her anı ilk andan geleceğe kadar, yahu sanane çocuğunun adını ne koyacak, sanane nerde napıyor, sanane ağlıyor mu gülüyor mu, sanane be adam sanane yahu.. kolaydı banane, kokun diyorum yanımda, tam yanımda dibimde şuramda gözümde burnumda saçımda ellerimde..

Her şeyi anlıyorum da ağzının kokusunu özlemek nedir ya, hakikaten yani her şeyi anlıyorum da bu kadar mı derin bu kadar mı güzel özler insan ya..

 

Kıskançlık aldırılabiliyorsa ilk müşterisi ben olmak istiyorum valla deneme bile yapabilirler bende sorun yok.. ne zor iş arkadaş kıskanmak ne acı, içine sıcak bişeyler düşüyor eskiden gidiyordu arada ama şimdi yok! Duruyor olduğu gibi gitmiyor çakılıp kalıyor, yanıyor, ne enteresandır ki her şeyi hayal edebiliyorsun ama her şeyi, ilk zamanlar ne ters geliyordu anlatamam, madem bu kadar rahatsızım acı veriyor o zaman nasıl düşünebiliyorum diye düşündüm, pişmanlık belkide kaybetme psikolojisi belki, madem kaybettin çek ulan cezanı diyor yüreğim ve beynim, delikanlılardır bak onu söyleyeyim ikisiyle de gurur duyarım ayrı ayrı, kimseyi tanımazlar, düşünsene beni tanımayan başkasını tanır mı! Kadroya almışlar seni her rüyada yeni bir rolün var artık, hoş yeni hayatından alıntılar olmazsa daha bir sevineceğim de, yahu tamam mutlusun anladık mutlu da ol zaten de, ben görmek zorunda mıyım gecenin köründe, sabah sorun oluyor diyorum, tamam uzatmıyorum sanki uzatmamışım gibi..

Gözlerin dedim sonra saçların kokun falan öyle işte ya standart bir gün daha geçti..

 

Seni sen kadar, senden daha sen, senle neyse ya önemi yok ki değil mi ?

 

Yaşasın para ! Kapitalizm ! Lüküs Hayat !

31.10.2016 Pazartesi, 23:16