Saklankaç

Tiyatro Kılçık Atölyesindeki arkadaşların çıkardıkları oyun. Profesyonel oyuncu olmadıkları için oyunu normal bizim oyunlar gibi değerlendirmek şüphesiz haksızlık olur ama oyun güzeldi. Ben eğlendim, 4 arkadaş oldukça yetenekli ve bu işin peşini bırakmamalılar. Neden olmasın diyebilirim. Akatlar'da izledim oyunu, sanırım en kötü sahnelerden biri, şekilsiz, alakasız bir yerleşim düzeni var. Sahnenin abartısız 5 metre üstünden, yukarıdan izledim oyunu, önlerde yer ayırmış sağ olsun Gülay ama orası da tam oyuncu hizası, geçen bir oyunu oradan izlemiştim. Falan filan neyse..

Yönetmeni Cenk Tunalı, disiplin adamı gurur duydum, neden mi? arkadaş ilk defa ödenekliler de dahil, adam gibi “Selam” izledim yahu! Tam zamanında, herkes yerinde, ciddiyetinde harikaydı valla, selam’a yetişsem oyunda yine gurur duyardım.

Oyun “sulu zırtlak” tatlış bir komedi, yanlış anlaşılmalar falan filan ortalık karışıyor, arkadaşlar oldukça iyi eğitim almışlar, başta Cenk Üstadı ve diğer tüm emeği geçen herkesi yürekten tebrik ediyorum, tiyatro emek işidir, tweet işi değildir. Öyle ya da böyle aslan gibi çıktılar oynadılar, yine söylüyorum oyunda eğlendim, hoşuma gitti, bir çok yerinde ince ince mesajları vardı, siz bakmayın sulu dememe, gayet tadında bir oyun, tek bir olumsuzluğu acımadan söyleyebilirim “Uzun”, Gülay sordu çıkışta kaç dakika olmalı sence 80-90 bandı iyidir.. onu anlat, öbürünü anlat söyle böyle, çok vakit alıyor..

Bu arada oyunu beklerken ki, arada ki ve sondaki müzikler zannımca çok iyiydi! Balkan havası sanırım, gayet enerji veriyordu..

Yolları açık olsun gibi salak saçma cümleler kurmayacağım tabi ki.. Emek ediyorlar aslan gibi oynuyorlar, kalktım gittim izledim, siz de izleyebilirsiniz.. Yapabilirsiniz inanıyorum size, siz de size inanın..

Yaşasın Teatro!

24.05.2017 Çarşamba, 21:20