Sabah

Sabah uyandım yoksun yanımda tabi ki, bazen umut ediyor insan, belki farklı bir şey olur diye.. hoş sen zaten yanımda olmadığının farkındasındır, gerçi yanındakini ben sanmıyorsan, neyse yoktun işte da.. baş dönmesi tutturdu gitmem diye.. yeni galiba bu da, tansiyon bu ara kafasına göre takılıyordu da bu yeni, aklıma şu geldi, geçen ben çok yaşamam dedim ya sanırım dikkate alındı belirtiler geliyor yavaştan.. ölümü bile mizaha alabiliyorsam sanırım ‘Son’ bu.

Çocuklar durmadan Manuş Baba bileti için mesaj atıyorlar dinlemek istedim.. ‘Dönersen ıslık çal’ diye bir parçası var.. tüm gün dinledim.. sonra uyuyamadım dön dön yatakta yazayım dedim.. bu arada az önce instada ‘birlikte gülüyorlarsa mutluluktur, birlikte ağlıyorlarsa dostluktur, birlikte susuyorlarsa Aşk tır’ yazmışlar nasıl söz ama..

Tam olarak şuan sırtımı kaşır mısın demem gerekiyordu sana ama sen yoksun.. Hatta belki hayır dediğinde seni ikna etmem gerekiyordu ama sen yine yoksun.. Sonrasında yumulmam lazımdı halbuki, biraz hıyarca konuşmam lazımdı mesela..

Cümlealem uyuyor ben ne yapıyorum, yazmak.. uyusam mı bende? Acaba ? Aahhaha acaba mı? Ne acabası ya, yeşilçam aşk filmi mi bu.. yıl olmuş bu yıl.. uçan kaçan herkes hızlı, sen yaz.. he he evet okuyan bir prenses çıkar ve seni arar sorar sarılır koklar falan.. ahahahah şaka mı bu ya.. umut etmek böyle olmaz bence.. hakkını vermekle olur, özlemekle beklemekle sadık kalmakla onu bunu şunu değil başta kendini kendinle!

Onunla bir deneyeyim ama sosyal medyada paylaşmak yok! Ne içiyor ya bu insanlar ne yiyorlar, gerçekten merak ediyorum. Neyi deniyorsun şeker ya? Araba mı bu? Telefon mu?

Emin değilim duygularımdan.. emin olan var mı ?? Ben çok emindim al sonuç otur oku yazıları.. noldu?? Emin olunca boncuk oluyor orada? Saçmalık ötesi yahu..

Aramadan aramam, ilk mesajı o atsın, beni gezdirsin yedirsin içirsin, yahu sen hayvan mısın? Koyun musun kuzu musun seni otlatır gibi gezdirsin dağ bayır?? Neyin cakası la bu? Neyin stratejisi?

Daha kendini tanımayan insanlar karşısındakileri tanıyamadan suçluyorlar..

Sahi ne olacak bu sabahlar, yani telefon çalsa da biri iş için arasa diye özler oldum, iki üç saat en az hayata adaptasyon ile geçiyor, tamam bu ara işlerin durgunluğu falan da var şüphesi stressiz olur mu, şu tez bitse hemen başlayacağım yeni oyuna o iyi gelecek biliyorum.

Gazoz kapaklarımı bırakmak istiyorum sana sanırımmm yüz yirmi beş tane, sade soda yüzde doksan beşi sanırım arada maç günleri atmadığım kapaklar da var, otuz beş km kapak taşımak benim için normal olsa gerek sanırım.. balkon efsane oldu bu arada böyle bir güneş alma şekli yok.. ramazanda yaklaşıyor, öyle işte..

Sen sabahları al geceler zaten benim.. instada biri şöyle yazmıştı bak şimdi hatırladım ‘şuan bütün huzurlu insanlar uyuyorlar, günaydın gece..’ nasıl, benim sabahım geceler olmuş, o yüzden garipsiyorum sabahları.. altı elli dörtte uyanacak halim yok.. uyuyorum.. alıyor musun sabahları anlamadım ki..

Dudaklarınla uyanabilecek miyim ben bir sabah? Yani ihtimali nedir diyemiyorum çünkü olasılık kavramına uyuz olup literatür nasıl değişir diye dalabilirim o yüzden gerek yok şuan.. gerek olan şeyi sen biliyorsun..

Güzel uyu..

16.05.2017 Salı, 02:22