Profesyonel (2. İzleyiş)

Yetkin Dikinciler’in hakkını yemişim! Cezası neyse öderim! Net! Baştan nakden peşinen belirtmek isterim ki oyun yedi yüz elli kişilik salonda çok çok farklı oynandı, neden mi ? siz hiçbir oyunda on üç ara alkış gördünüz mü ? duydunuz mu ? şahit oldunuz mu? Yaşadınız mı ? kokladınız ? hissettiniz mi? dokundunuz mu? Burası Türkiye değil mi ? burada olmaz değil mi ? dün 28 Nisan 2017 Cuma saat 20:00 – 22:00 saatleri arasında yaşandı İstanbul’da! ben ölür giderim bu yazılar tarihe not olarak kalsın olur mu ? Luka ve Teja ! Yaşasın Tiyatro!

Süresi uzadı yahu oyunun, o kadar sağlamdı performanslar.. Yetkin Dikinciler oyunu resmen yoğuruyor, yön veriyor, toparlıyor, kaldırıyor, o ses tonu, o edebi dili, akışkanlığı, arkadaş adam uzun uzun! Baya bildiğin oyunda geçen gibi ‘Fasulye Sırığı’ şaka tabi ama çok sağlamdı çok! Gurur ve onur duydum..

Benimle birlikte izleyen altı kişinin yorumunu ilk yarım saat alamadım çünkü kulisi arıyorlardı oyunculara ulaşmak için! Ahahahaha.. fark ettim ki ben Aşık olmuşum evet bir tiyatro oyununa Aşık olmuşum dedim ki beni buraya gömün!

Kocaman salon, sağlam yüksek sofita, çerçeve geniş, dekor kurulmuş daha ne isterim be!  Ben bu oyuna daha çok giderim..

Ve ve ve kim geliyor sahneye BEY, baş harflerin güzelliğine bak.. mütevaziliğe bak, oyunculuğa bak, adamlığa bak, insanlığa bak, selam sırasında öpesim geldi onu çok fena, bir gün sarılacağım ama ne zaman onu kestiremiyorum! Geçen ödül töreni vardı ben katılamadım diğer Aşk’ımın maçı olması sebebiyle sen sen sen Chido! Seni ayrı yazacağım vakti var dur sen.. Videosunu atmasın mı Luka’nın yaaaa bir ‘Şivan’ deyişi var, ölürsem kulağıma dinletin dirilmezsem kesin ölmüşümdür.. net.. ara ara açıp izliyorum, izletiyorum düzenli ama.. hiç tanımadığın biri sevmek böyle bir şey işte, o habersiz ben düzenli gayet mutlu mesutuz..

Bu oyunla ilgili dilekçe vereceğim DT’ye sürprizler bizi bekliyor siz duruuun..

 Saat ikiye geliyor akşama yine oyuna gidiyorum.. ne yapayım? Psikoloğa gitmiyorum, psikiyatr ‘e gitmiyorum, Profesyonel’in her oyununa gitmem suç mu?

Beni Luka’ya benzetmiştin hatırladın mı? oyun sırasında ‘ameliyattan çıkamazsam söyle ona onu çok seven bir babası var’ dedi BEY, bu kadar komedi içerisinde zırlanır mı diyeceksiniz, kusura bakmayın bu duygularımla benim aramda olan bir şey.. ne acımasız acınası acınacak acımak kere acınacak bir dünyada bulmuşum seni ne enteresan kere enteresan..

Oyun bitti dekor sorumlusu geldi dağılan dekoru topluyor, meğer herkes hatıra olsun diye oyundan bir şeyler alıyorlarmış! Ahahah ! ben neden akıl edemedim dedim !  daha neler.. benim #Yeşil’im var daha ne olsun ki..

Kavuşmamıza altı saat kaldı ben beyaz gömlek, gri ekose bir kravat takacağım, hava sıcak montu almam gri yeleğim olur ceket misali.. vazgeçtim ne giyeceğim sürpriz olsun..

Bugün bilet arkalardan bu arada, önde merdiven boşlukları var orada izleyeceğim sanırım, arkadan izlenmiyor oyun uzak oluyor ne yapayım.

Neyse söylenecek çok söz var, söylenesi, söylenmeden hissedilebilen, her zaman diri, canlı ve özlenen..

Sende biraz ‘Profesyonel’ ol beee!

29.04.2017 Cumartesi, 14:10