Paradoks

 

Bazen bir paradoksun içinde gibi hissediyorum kendimi, paradoksu açıklayamayacağım bilmiyorsan bir zahmet bilene sor ya da ne bilim arat işte olmaz mı bu seferlik, neden aramıyorum diye düşünüyorum sevdiğim aşık olduğum insanı, yanımda olsa hayatımda olsa günaydın mesajı atsa atsam iyi geceler mesajı atsam atsa özlesem özlese kıskansam kıskansa sarılsak ya, içmek de kurtarmıyor artık daha kötü oluyor, onun yerine sağlam çay demliyorum koca demlik, insan özlüyor be kardeşim, arayamıyor ama sağlam sebepleri olunca arayamıyor, arayınca sonrası daha kötü olacaksa aramanın manası yok diyor, kıyamıyor karşısındakine, kıyamayıp kıyılmak olursa olsun, onunla yaşamak da güzel, iyi insanlar hiçbir şeyin farkında olmayan saf insanlar değil, kötülük yapma imkanı varken iyiliği seçenler diye bir yazı okudum, etkilendim kendimi sorguladım, ben iyi biri olabilirim sanırım, bu arada ben ara sıcak sevmem.

E o da aramıyor o açıdan bakmak lazım bir de, stalk işi güzelmiş en azından insanları rahatlatıyordur diye düşünüyorum herkesin acı eşiği benim kadar yüksek olmayabilir, hoş Neşat Baba var o iyi geliyor, her gün duş alın bir de tavsiyem, suyun altında durun, o baya iyi geliyor, depresyon dedikleri enteresan bir şeymiş, benim farkında olmam can sıkıcı, bok var her şeyi analiz ediyorum, fark etmesem ne güzel takılacaktık işte.

Kim sarılıyor sana, kimlere sarılıyorsun mutlu musun, değilsen olman lazım bu kadar çekilen acıya değmeli, inşallah piyango falan çıkmıştır da para sorunun kalmamıştır, çok paran vardır trilyonların hatta milyar euroların, dolarla aramız yok ya bu ara.

Uyku düzenimi oturtmam lazım artık böyle süremez, hayatımdan gittin rüyalardan da çıksan diyorum nasıl olur, ben elimden geleni yapıyorum tekrar koklamak için seni ama bir şekilde olmuyor, neyse hayatına ve hayatında olanlara saygı duymak lazım.

Girişimcilik zor iş ya, herkes kendi işinizi yapın oğlum diyor, kendi işini kurunca ne uğraşıyorsun bu kadar gir bir işe çalış diyorlar, bazen bu kadar deli içerisinde ne yapıyorum diye düşünüyorum, delinin benim olduğumu ispatlayacak en az elli arkadaş bulabilirim diye düşününce rahatlıyorum. Ah yalan dünya çalması da bu arada enteresan.

Ne istediğini bilmiyor insanlar, en acısı da bilmek istemiyorlar, sorumluluk almak istemiyorlar çünkü, kendi hayatlarının sorumluğunu almak istemiyorlar, odaklanmak, çalışmak istemiyorlar. İnstagrama foto, video atıp para kazanmak istiyorlar, haklılar da, kazananlar var çünkü, neden onlarda onlardan biri olmasın ki, 6 milyar insandan 100 tanesi bu şekilde yaşıyor ve insanlar bu 100 kişi arasına girmeye çalışıyor ne büyük bir yanlış oysa ki, ne büyük bir risk belki de, ne büyük bir tercih, saygı duymak lazım bunlar benim görüşlerim tabi ki.

İsterdim sevmesini ben de çok ama başka dudaklar vardı dünyada sorun oldu.. bir insan evladının diğer bir insan evladını unutması için ne gerekiyor acaba?  Kaç dudak ? kaç vücut ? kaç araba ? kaç gece kulübü eğlencesi ? kaç litre alkol ve türevleri ? kaç dedikodu ? rüyalardan çıkması için kaç düşünce gerekiyor ? bence hiçbir şey gerekmiyor, gereken tek şey ayakta kalmak, yıkılmamak, zaten alışıyor insan bir süre sonra, aaa bu acı yeni geç kardeşim şöyle otur soluklan..

Öyle güzel gülmeyecektin sen yanlış orda oldu.. çok sevmeyecektin bir de, bunlar hep yanlış olmaması gereken şeyler. Düşünmeyecektin öyle, sana dedim daha kötü olur diye, sana dedim etme diye, sana dedim bir daha olsa bir daha et diye.. ben bir kadeh daha çay koymaya gidiyorum ki içine kokulu çay da attım, her içtiğimde senin kokun daha güzel demek için..

İnstada gördüm kızın biri geçmişte çekilen acılar, şimdi yok insanlar, o zaman kafaya takmamak lazım, geçmişini itibarsızlaştırmış, yani ne üzüldük o zaman aha şimdi yok diyor, mantığa bak, en fazla özleyen bu ki bunu yazma gereği, paylaşma gereği duymuş, hiçbir şey hissetmessen aklına gelmez, aklına gelmeyeni nasıl yazacaksın. Türküler iyi gidiyor bu arada..

Bir umuttur yaşamak yazıyor instada, doğru umutsuz olmaz, 1 sene önce neydik bak şimdi neyiz, 1 sene sonra kim bilir ne olacağız ya da olacak mıyız.. sensiz öldüğüm o an adını söylediğim an biliyorsun değil mi, Vikings dizisinde ki gibi, Ragnar’ın öldüğünü haber veriyor kuşlar.. ben sana al ömrümü koy ömrünün üstüne senin yerin benim yanım dedim ama dedim diyorum şimdi, demeyeydim de dedim, sen demeden yanımda olaydın..

Ahmet Aslan ağar konuşuyor ona kulak vermem lazım, bir dünya iş var ama ben kelime yazmak istiyorum sana harflere diyorum gidin onu kocaman öpün gelin.. sarılın gelin.. seni seviyorum güzel uyu..

14.01.2017 Cumartesi, 22:25