Kalp

 

Kalbin yara alınca kanamıyor biliyor musun, evet vücuda kanı pompalayan, hayat veren belki o ama alınan bir mesajla, acı bir iki sözünle kanamıyor, kesiliyor belki, parçalanıyor ama kanamıyor, içinde biriken onca sevgi açığa çıkıyor ya işte çıkarken acıtıyor, nasıl mı, yayılıyor önce bütün vücuduna sımsıcak bir hal alıyor miden, karnın, kolların, bacakların, sonra titreme ile devam ediyor bir süre, kusmazsan şanslısın bak, ara ara düşünceler gelip gider e normal hemen çıkamaz ki hepsi düşüncelerin onca güzelliklerin ellerin ayakların gözlerin saçların burnun dişlerin omuzun sırtın karnın her bir yerin, zamanla azalır dersin zaman neyin inadıysa başlar artmaya, senden kalan objelere sarılmakla geçer bir süre sonra parfümünü satın alırsın gidip sanki kokunun yerini tutacak.. hikaye..

 

Uykuların bölünür, gözlerini açınca gözlerini görürsün atmak istersin koskoca bir çığlık ufacık bir kız çocuğu gibi ya da bağırmak istersin sanki son dakika Beşiktaş galibiyet golünü atmış gibi..

 

Değeri var mı peki bunca acının, bunca hissin, bunca özlemin, bunca hayalin, bunca senin, bunca benim, bunca bizim, bunca hayatın, bunca yaşanmışlığın, bunca yaşanamamışlığın, bunca geleceğin, bunca geçmişin.. olsaydı başkası olmazdı belki hayatında, ömürlük aşklar gibi beklerdin, otururdun evinde beklerdin, seni bekleyen gibi, ama bu zamanda hızlı ilerliyor işler, mesajlaşmalar, laf atmalar, para varsa huzur var cümlesinin gerçek olmadığını anlayacak kadar yaşamak belki de hak herkes için bir sınav.. git bakalım güzel tatillere, yemeklere, pahalı ayakkabılara, giysilere, araba nerdeyse unutuyordum evet araba ile gez bir süre.. e tabi her şeyi garantilemek için çocuk yapmak tamamıyla saçmalık o konuda ne desem boş sanırım..

 

Yeter ki arama sorma karşılaşmayalım olmaz mı.. herşeyi film şeridi gibi başa sarmayayım ben, baştan başlamayayım farz et göçüp gittim bu dünyadan, olur da gerçekten gidersem dua, çiçek falan istemem sen gel o güzel yüzünü göster bir sıcak öpücük kondur gerisi hikaye..

Kırarsan birini bak ne diyeceğim sana hançeri soktuktan sonra sözlerinle çevirme olmaz mı kalbin içinde bırak öyle kalsın, acının da bir sınırı olduğunu öğren, bil, sendeki yürek gibi düşün hani şu sırılsıklam aşık, tatlı, güzel, mis, koskocaman..

 

Sen yokken seni sevmek de güzel, boş nasihatları dinlemek sanki lisedeymişim gibi bana söylenen, onlar arayanlar için yazışanlar için daha iyisini lüksunu arayanlar için geçerli sanırım, aşık olan seven sevdalılar buna bakmaz ki bakamaz ki bakmaz istemez ki aklına gelmez ki düşünmez ki.. özler düşünür arar her yerde bakar insanlara o mu diye neyse bugün özel bir gün olsun senle yaptığımız şeyi yapmak gittiğimiz yere gitmek gerek bugün, bugün seni sensiz senmişsin sencesine seninle gibi yaşamak lazım..

 

Seni Seviyorum, Güzel uyu..

26.10.2016 Çarşamba, 11:31