Hangisi Karısı

Güzel oyun beğendim. Halı saha maçı yaptınız dedim oyun sonrası resmen ter attılar sağlam..

Oyun öncesi kulis zaten efsaneydi, aile olmuşlar artık, doğum günü vardı Tolga'nın, kekler, pastalar hepsi ev yapımı bu arada, ellerine emeklerine sağlık hepsinin ayrı ayrı, bana da ikram ettiler, yumuldum tabi ki..

2 saati biraz geçiyor oyun, dalgalanmalar ve dolgu bölümleri olmasa daha iyi olabilir diyebilirim, sürekli oyun izleyen biri olarak. Oyun bazı yerlerde tavan, bazı yerlerde ise dip yapıyor geçişler biraz sert olabiliyor, seyirci etkilenmiyor tabi ki, ayakta alkışladılar baya.. uzun zamandır bu kadar hareketli bir oyun izlememiştim desem yeridir.

150 ye yakın seyirci vardı alkışları bol oldu haliyle.. Isimden de anlaşılacağı gibi adamın iki evliliği var. Bizde bir tane yok adam da iki, adalet bu mu yahu.. Bazı yerler hakikaten profesyonel komedi budur dedirtti, tiyatro sağlam disiplin işi, hiç takılma çat çat çat oynadılar.. Teknikte aynı..

Dekor ve kostümler daha iyi olabilir, özellikle bayanların kostüm ve aksesuarları, oyundaki performans, dekor, kostüm ve aksesuarın çok çok önünde, boş sahnese oynasalar beğenilir bu oyun..

Rejisi daha iyi olabilir, dalgalanmalar düzenlenip dolgular atılırsa bam bam bam kırar geçer bu oyun, net.

7 kişi oyun, dediğim gibi fazlasıyla, sağlam disipline olmuşlar, samimiyet geçiyor seyirciye, biraz kısalsa tadı damakta derler ya harika olabilir.

Bu tarz komedilerde durumun anlatılması faslı oyunun köpüğünü alıyor, uzatıyor birazda.

Çok da pahalı değil biletler gidip izleyin derim, isterim de..

Oyunu izlerken bir ara ağır kıskandım, nasıl özlemişim ya sahnede olmayı, lafa cevap veresim geldi valla

10 kere maşallah dedim, harika ekip güzel oyun..

Yaşasın Tiyatro! Hangisi Karısı olursa olsun!!

28.01.2017 Cumartesi, 03:09