Burcu

Yazmam gereken yazılar vardı ama Burcu psikolojimi aldı süpürdü ve hani derler ya böyle çivi çakma misali bam bam bam hayatın gerçeklerini, hani yine derler ya bir çırpıda bir güzel çatır çatıırr söyledi.. bir ara rüya da gibi hissettim kendimi, bu kadar düşündüğüm şey, acısını çektiğim şey, psikolojimi bozan şey, nasıl oldu da bir çırpıda şakır şakır söyledi. Valla hala şoktayım..

Beni yıllardır görmedi, etkinliğin birine davetiye geldi, çevremdekilerle paylaşırken ona da gönderdim, birlikte 11 sene önce aynı şirkette çalışıyorduk, 11 senedir de yüz yüze görüşmedik. Yani demem o ki bana dair hiçbir bilgisi olmadığı ama sanki her şeyi biliyormuş gibi öyle derin yorumlar yaptı ki, ef sa ne..

Kader o ki, bu arada o başka bir etkinliğe gidecekti ben diğerine, arkadaşım gelmeyince Burcu geldi aklıma ona teklif ettim, gelir misin? diye hem de yıllar sonra görüşürüz diye, tamamen denk geldi. Oyun bir harikaydı onu ayrı yazacağım ama iyi insanla iyi oyuna gitmişim, 11 değil 111 geçse Burcu’nun hakkını ödeyemem sanırım, bir kadından bu denli doğru düzgün harikulade yorumlar duymak, kadınlara olan güvensizliğimi yenmemde baya yol aldırdı bana, benim anlamadığım nasıl o kadar akıcı söyleyebildi her şeyi, yani bilmesi başka bir şey hayatın gerçeklerini, ama bu kadar net ifade etmesi, gurur duydum valla, beni eve bırakacak kadar ince bir insan, bugün ne desem ona az ! öyle muhabbet ettik ki hesap edin siz, giderken yeşil yanmadı! Baya bildiğin trafik ışığı, kırmızı da takılı kaldı ! şaka değil ! diyorum sana bu bir işaret evlenelim gel bitsin bu iş dedim, inanmadı bana, işaret vaaarrrrr..

Kocaman öptüm yanaktan kaçırır mıyım ya 10 numara 5 yıldız hatun valla, kocaman sarıldım bir de, yahu bu sarılma olayı nedir bende anlamadım, bir sevgi pıtırcığıyım ki sormayın ya, sarılıp uyusak ya dedim, e ne diyim, insan özlüyor arkadaş sevmeyi sevilmeyi, illa içinde bir şey olması gerekmiyor ki, duygu yüklü iş yapıyoruz, şöyle bir düşündüm, günümün 7 8 saati sadece duygusal olarak hayal etmek, yazmak, düşünmekle geçiyor, bu kafayı duygudan çıkarıp 5 dakikalık zevk ile kandırmak imkansız. Kafa öyle çalışmıyor ki ! çalışamıyor yani, için de özel bir şey olmalı, anlattım tabi ona da anlatmam mı, ne varsa döküldüm bugün, hafta da 2 gün 4 saat psikologum ol dedim kararımın arkasındayım, bence kesin o yaşam koçu falan olmalı, ben herkese bir şeyler anlatmam, ben daha konuyu söylemeden neredeyse, Burcu hayata dair nasıl bu kadar yorumlar yaptı anlamadım, direk kendimi gördüm, o da acımasızdı, öyle mi hissederim böyle mi diye düşünmedi, bam bam bam koydu valla.. kendimi uzun zaman sonra duygusal olarak iyi hissetmemi sağladı, bir ara fena canım yandı söyledikleriyle ama yine de iyi hissettim sonrasında, düşüncelerimi hislerimi yaşanmışlıklarımı başkasından duymak ve bu kadar net akıcı duymak acayip şaşırttı beni, kibir yok, kompleks yok, harika değil mi ya, bence herkes Burcuyla konuşmalı, hayatı bir de ondan dinlemeli..

Onu komedi oyunundan kopardım benim oyun biraz ağırdı, sıkılır diye de riske girdim ama beğendi oyunu, beğenilmeyecek gibi de değildi hani oyun, o ayrı yazıda olacak.

Şuan hangi söylediğini düşüneyim diye düşünüyorum, önem sırası yapmaya çalışıyorum, bilinçaltımı temizleme de inanılmaz şeyler söyledi. Kim ne derse desin ben hayatımda bu kadar seri net akıcı düz berrak acımasız harika bir konuşma şekli görmedim. Şoktayım, ayılmam biraz zaman alır.. hoş bu yazıyı belki de hiç okuyamayacak, hoş belki de bu yazıları kimse okumuyor orası da ayrı komedi de, yine de teşekkürler be Burcu, samimiyetin için, içtenliğin için, yorumların için, millet falcılara deli gibi para verir bak seni gibi dostlar, doğru düzgün insanlarla konuşsalar ya.. olmaz mı.. Burcu, Yay Burcu.. yükseleni de Ezlan!

“öyle ya da böyle, acısıyla tatlısıyla yaşayacağız başka yolu yok, ölüm acısı değil ya, hastalık değil ya” dedi daha neler dedi ya.. niye not almadım ki sanki.. oooyyy ooyyy

11.02.2017 Cumartesi, 03:19