Allied

Yıktı geçti yemin ediyorum.. ilk defa film bitti yazıya oturdum.. Brad Pitt için kim ne derse desin adam oyuncu, istedikleri kadar oscar vermesinler benim için sorun yok.. ve Marion Cotillard.. Kadın.. böyle bakışlar, öylesine aşkı anlatan kostümler, tavırlar, içimden aşk geçti desem tam olarak özet bu aslında hiç bu yazıyı yazmama gerek falan yok.. bir sevişme var ki içinde binlerce sevişme arkadaş, birbirini sevmek böyle bir şey sanırım.. savaşın ortasında doğum yaptı kadın yahu ! adam da aynı ben, karakter olan adamdan bahsediyorum ismi ‘Vatan’, aptalın önde gideni! Filmi anlatmam lazım o yüzden neden aptal olduğunu söyleyemiyorum, ola ki bu yazıyı okuyan olurda filmi izlememişse, bu kadar beğendiğim bir filmin içine etmek istemiyorum.. rengarenk gözler, harikulade bakışlar, o göğüsler o vücut.. ben bu çifte bu aşk’a aşık oldum galiba.. koltuk altlarım terledi ya sonda stresten, e yine klasik gözlerin dolması kaçınılmaz canım, dedim ya film efsane.. kadın tam bir kadın, başta da kadın sonda da kadın, orta da kadın, sevişirken de kadın, doğururken de kadın, hani ben hep sana derdim ya 45 santim o misal, yüreği..

Çok acayip filmdi çok yeminle.. etkilendim.. hiç laga luga yok, gereksiz sahne yok.. çat çat yürümüş aktı film, hiç öyle aksiyon savaş filmi falan değil çatır çutur aşk filmi, hatta aşktan anlıyor mu diye erkek arkadaşını götürebilirsin o kadar diyorum, ya da eşini, ne bilim evliysen yani, ben de stalk olmadığı için, bol bol filmdi diziydi yazıydı..

Uçak sahnesi de çok iyiydi.. gerçekçi yapmışlar filmi, gerçi ben beğenince kılıfına uyduruyorum, onu böyle yapmışlar şunu kıvamında bunu kararında, hiç kötü söz söyletmeme.. e öyle sevince de öyle değil mi, kapıyorsun dünyayı seviyorsun sonra ne aptalmışım diyorum, sonra yine olsa bu sefer daha fazla severim diyorum, yok yok bu kafa çok yaşamaz.. yaşasın filmler, yazılar, tiyatro oyunları, sanat..

Çok güzellerdi be.. çok güzeldi.. çok güzelsin..

Fazla özlemişim ondan..

22.02.2017 Çarşamba, 21:06