Biyografi

Şiir

Yazı

Video

Fotoğraf

İletişim

Sanat Aşk'tır, Aşk Sanat'tır!

1985 yılı Eylül ayında İstanbul, Kadıköy’de doğdu. Başak üstü Terazi burcudur. Babası,  1983 yılında Doğubayazıt'ta askerde, arkadaşından kardeşinin ismini duyar, 'Oğlum olursa adı olsun' der ve olur 'Şivan', Kürtçe 'Çoban', Farsça
'Ağıt' manalarına gelmektedir. 1996, İlköğrenimi İstanbul, Üsküdar, Paşakapısı'nda, 1999, Orta öğretimini İstanbul, Kartal'da Milli Eğitim Vakfı İlköğretim okulunda tamamladı. 2003, Sınavla kazandığı İstanbul Anadolu Denizcilik Meslek Lisesini 'Birincilikle' bitirdi. 2007, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünü kazandı, 'Üçüncülük' derecesiyle mezun oldu.

2017, Sürdürülebilir Büyüme ve Kalite Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisans yapmaya hak kazandı. 'Özel Tiyatroların Seyirci Memnuniyeti Sağlamalarında Karşılaştıkları Sorunlar ve Sürdürülebilirlikleri' konusunda Yüksek Lisans Tezini yazarak 'Yüksek Onur Öğrencisi' derecesiyle mezun oldu. Yüksek Lisans tezini okumak isterseniz ;

Denizcilik, Isıtma Soğutma, Finans ve son olarak Girişim sektöründe yöneticilik yaparak binden fazla proje ve şirket inceledi. 2013 yılında tecrübelerini değerlendirmek amacıyla; Ülkesinde ve dünyada ilk olacak projeleri hayata geçirmek adına bir çok Sanat Markasının kuruculuğunu üstlendi. Bu markaları Aynen Entertainment bünyesinde toplayarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tıklayınız

Markaları

2013 yılından günümüze Şivan Adalı tarafından kurulan Sanat Markalarını barındırmaktadır.

Tüm bu sanat markalarında yerli üretim ön plana çıkmakta olup, kültür ve sanat değerlerimizi yurt içi ve yurt dışında izleyicilerle buluşturmak yegane hedeftir. Bu bağlamda seyirci ihtiyaçlarından, izlenim sonrası seyirci memnuniyetine kadar geçen süreç büyük bir hassasiyet ve itina ile analiz edilmekte olup var oluş sebebimiz sayın seyircilerimizin görüş ve önerilerine her daim kulak verilmektedir.

Alamet-i Harika

Sahne Sanatları projelerini hayata geçirmek için 2013 yılında faaliyete başladı. Sanat yönetmenleri tarafından hazırlanan, müzik ve görselliğin ön planda olduğu projeleriyle; geleneklerimizin hikayelerini sahneye taşırken, gösteri seviyesini üst düzeye çıkarmayı amaçlamaktadır. Tüm dünya genelinde Akrobatlar, Müzisyenler ve Komedyenler ile çalışan Alamet-i Harika özel gösterimleri organize etmektedir.

Aynen TV

2014 yılında kendisine ait internet sitesi ve Youtube Kanalı üzerinden yayın yapan bir bağımsız televizyon kanalı olarak tasarlanmıştır.  Genç neslin ilgisinin internete yönelmesi ile yavaş yavaş eski popülerliğini kaybeden ana akım görsel ve yazılı medyanın, teknoloji çağında internete yenik düşmesi kaçınılmazdır.

Haber alma dışında özellikle mizah ve eğlence aracı olarak da interneti kullandığı son derece belirginleşmiştir.  İşte bu amaçla kendisini takip edenleri eğlendirmenin her türlü yolunu,

kaliteli bir mizah kullanarak takipçileriyle buluşturmayı amaçlar.

Tiyatro Sonsuz

İnsana duyulan ' Sonsuz ' saygı ve sevgi adına, 2014 yılında ilk oyunu ' Yalana Gel ' ile oyunlar sahnelemeye başladı. Tiyatro oyunları yazan, yöneten ve sahneleyen diğer yandan tiyatro oyuncularını sanat sektörüne kazandırmaya devam eden Tiyatro Sonsuz,

bireysel ve kurumsal olarak ' Yaratıcı Drama '  eğitimleri vermektedir.

Kumbaravan

2016 yılında faaliyete başlayan Kumbaravan.com, başta Tiyatro olmak üzere Sanat’a olan ilgiyi ve doluluk oranlarını arttırmak için kuruldu.  ' Komisyon ' ile değil, birlikte kazanma iş modeli ile faaliyet göstermektedir.

Özellikle şirket çalışanlarına, derneklere, vakıflara vb. kurumlara etkinliklerinizi tanıtır ve pazarlama araçlarını konuşturarak satışa aracı olarak toplu bilet satışı yapar, kampanyalar düzenler.

Sosyal Girişimleri

UniKumbaravan

Twitter ’da faaliyette olan ÜniKumbaravan, tüm üniversite öğrencilerine sadece ' Kültür & Sanat ' faaliyetlerinde; ücretsiz ' Bilet & Kitap ' sağlayarak öğrencilerin Kültür & Sanat alanlarındaki bilgi ve tecrübe katsayılarını arttırarak sosyalleşmelerini amaçlayan, kâr amacı olmayan sosyal girişimdir.

OkulKumbaravan

2017 yılında Twitter'da faaliyete başlayan OkulKumbaravan, Lise - İlköğretim - Anaokulu Öğrencilerine Öğretmenleri ile birlikte sadece ' Kültür ve Sanat ' alanlarında ücretsiz ' Bilet ve Kitap ' sağlayan

sosyal girişimdir.

BursKumbaravan

Öğrencilerin Kültür & Sanat bilgisini arttırmak amacıyla -etkinlik sahipleri ve yayınevlerinin de desteğiyle-

#KültürSanatBursu sağlamayı amaçlayarak Temmuz 2017 itibariyle başvuru almaya başlayan sosyal bir girişimdir.

BursKumbaravan'ın amacı; ülkemizde faaliyette olan kültür ve sanat kurumlarıyla, öğrenciler arasında bir köprü olarak,

karşılıklı etkileşimin sağlanması doğrultusunda daha kültürlü, sanatla iç içe bireyler yetişmesine neden olarak ülkemizi kalkındırmaktır. Bu köprüyü ayakta tutan şüphesiz en önemli unsur, bursiyerlere bu imkanların sağlanması amacıyla maddi desteğini esirgemeyen, öğrencilere 'Bilet' ve 'Kitap' satın alarak onlara burs veren kişi ve kurumlardır.

Kültür & Sanat Bursları, 2. Sanat Müzik, 3. Sanat Tiyatro, 5. Sanat Edebiyat ve 7. Sanat Sinema sanatlarından oluşmaktadır. Burs sağlamak isteyen kişi ve kurumların isteğiyle de, burs adı ve içeriği oluşturularak öğrencilerin faydalanması amaçlanmaktadır. Bu bağlamda öğrenci sayı sınırı olmaksızın, olabildiğince fazla öğrenciyi kültür ve sanatla buluşturmayı arzulamaktayız. Öğrencilere aktarılacak burslar; nakit para, hediye çeki ve benzeri unsurlar olmayıp, öğrencilerin onayıyla, tüm burs paketleri, 'Bilet' ve 'Kitap' tan oluşmaktadır.

DuvarKumbaravan

Kâr amacı olmayan, kültür ve sanatı üretenler ile, üretilen kültür ve sanatın ulaştığı halkımızı; kültür ve sanatı geliştirmek, sinerji yaratmak amacıyla bir araya getiren, Eylül 2017'de faaliyete başlayan sosyal bir girişimdir.

#KültürSanatDuvarı 'nın amacı; Seyirciler ve okuyucular, izledikleri etkinlikler ya da okudukları kitaplar hakkında duvara görüş, eleştiri yazıları yazarak direk olarak kültür ve sanatı üreten insanlara ulaşma fırsatı yakalamakta olup onlara, ürettikleri kültür ve sanat hakkında geri bildirim sağlamış olmaktadırlar. Aynı zamanda üreticilerin cevapları da şüphesiz aynı şekilde yayınlanarak etkileşim gerçekleşecek ve daha iyi kültür ve sanat üretimi gerçekleşmesi sağlanacaktır. Bu bağlamda seyirci ve okuyucu memnuniyetinin sağlanması amaçlanmaktadır.

TİYATRO

Yazar

Yönetmen

Oyuncu

Yapımcı

Şirketler

Sağlık Olsun

SKY

Aşk'a Gel

Akşamdan Kalma

Şirketler

SKY

Yalana Gel

Şirketler

Yalana Gel

Şirketler

Kısa Tiyatro Oyunları

  • 2215
  • Antillopp
  • Şapka
  • Acil Servis
  • Akbilci
  • ERAPE
  • Okuyacağım Baba
  • Yazıcıoğlu
  • İş Görüşmesi

SİNEMA

Senaryo

Bahisçi Kâmil

TASARIMLARI

Dans Eden Renkler

Eteğiyle Güzel

Bir Yol

Hayat

Zaman

Şiirleri

Yazıları

2016 - 2017 SEZONU

Passengers

Bir İsyancının Savunması

Binde Bir Gece Diyalogları

Shakespeare'in Kerimeleri

Saadet Hanım

Komik-i Şehir Naşit Bey

Videoları

Yalana Gel Hayret Nihayet - Fragman
 Hayret Nihayet - Fragman II  Hayret Nihayet - Fragman III
 Hayret Nihayet - Günlük İşler  Hayret Nihayet - Hilmi  Hayret Nihayet - IK
 Hayret Nihayet - İş Görüşmesi  Hayret Nihayet - Kaç Para  Hayret Nihayet - Marmaray
 Hayret Nihayet - Orhan Abi  Hayret Nihayet - Saçlar  Hayret Nihayet - Seyirci
 Hayret Nihayet - Teyze  Hayret Nihayet - Tikky

Fotoğrafları

İletişim

Form gönderiliyor...

Sunucu bir hatayla karşılaştı.

Form alındı.