Gelin'lik

Harika değil mi ama bembeyaz!!! kadının kazandığı bir zafer değil mi? Öylesi değil tabi ki, "Dur şundan hamile kalayım da evleneyim" ya da "dur şunu hamile bırakayım da evlensin benimle" gibi gibi saçma sapan stratejilerden bahsetmiyorum. Herkesle seviş, kalk, yat, uzan, kokla, öp sonra "Yok yaa kimse yok evlenecek!" Yatıp kalkmaya var ama? Nası olacak? "İstediğim hayatı yaşarım, onla da olurum, onla da", bana ne yahu kim kimle isterse olsun, özgürlük var, ama mızmızlanma olmasın derim, ya da rol kesmesin kimse, geçmişini inkar etmesin olmaz mı? Yaşanmamış gibi davranmasın, "Namuslu kız davranışı" derler insanlar, duyarsınız duymadıysanız, takıl takıl takıl sonra kimse olmadı, he he evet biz geri zekalıyız diyeceğim ama biz erkekler hakikaten geri zekalıyız, konu bence bu. Madem sorun yok, "e o zaman bu yoldan devam" diyorlar. Haklı mı bence değil. Oruç tutmalı insan, sevdiğine kadar sevilene kadar.. ama zaman hızlı..

Beyaz bir mühür değil mi kadının bu dünyaya vurduğu.. öyle güzel bir tasarımdı ki kafamdaki ef sa ne.. olmadı diye bir şey yok, belki denk gelecek onu seçecek anlatmadım ki.. Eleman da beğenir kesin. Seni kim neden nasıl beğenmez ki zaten..

Kendi seçmeli kadın, anne baba falan değil, sadece kendi, budur demeli, içimden geçen bu, kesinlikle satın alınmalı, o bir öz güven kadın için, belki en zor zamanlarındaki moral deposu.. düşünsene bir zafer.. başarmış.. bu kadar hızlı bir hayatta, ailesinden çıkıp bir aile oluşturmuş, temelini elleriyle atmış, tuğla tuğla hem de örmüş.. Ne kadar güzel bir duygu olmalı.. ama benimkinden daha güzel olabilir mi onu bilemem.. düşünsene saatlerce izlemek seni beyaz bir yuvanın içinde..

Ağlasa da mantıklı ama çıkarmak ne zor gelir kadına üzerinden beyazını.. Çocuk lolipop falan standart örnekleri geçin lütfen geç!

Gelinlik Anneliktir! İlk adımıdır annenin.. nasıl emeklerse ufaklıklar, kadın da öyle, adım adım emekler, kalkar yürür..

Bütün gece resmen oradan oraya tepindikten sonra.. bence terden bitersin. Yook hiç öyle uyuyacağını falan sanmıyorum yorulup, sana yemin ediyorum güneş bile strese girerdi sanırım "Doğsam mı doğmasam mı?"

Olan bana olacak tabi ki.. e zafer kutlama benim değil ki, en azından doruk noktası benim değil.. ben zaten sen hayatımdayken her gece kokluyorum seni, bak yanımda bile yoksun ama benim keyfim yerinde, yapacak bişey yookk!!!

İçmemem lazım kesin o gün, yoksa yıllar boyu haklı olarak dağıtırsın beni valla.. O gün hiç kırmamak lazım kadını, ne derse evet demek lazım, gözlerini kısıyorsa ve puslu bakıyorsa, ardından gülücük geliyorsa keyfi yerindedir.. Ayakkabı altına bence benim adımı yazın.. acı ama gerçek, bu dünyadaki en acı şey gerçeğidir insanın. O yüzden "Raadol". -Da kim yazacak onu bulamadım. Neyse sen bir kız dersin yerler sorun olmaz.

Silinirse mi oluyordu o kısmı tam hatırlayamadım ama sormam lazım merak ettim şimdi bak.

Kır düğünü de güzel olmaz mı ya.. bence denenebilir, sen fakir sevmezsin, bence olur bu iş, zaten şimdilerde çok maliyet farkı yok, ben bir ara bakmıştım olursa diye, olmuyormuş onu gösterdiler, gerek kalmadı. sen bir çıtlat elemana..

Hmm.. kır düğünü her taraf yaprak ağaç çiçek falan, yeşiller karışabilir, ya da "la biz bu kadar güzel değiliz" deyip toplu solarlar.. o da olmaz..

Ruj bence pembe olmalı, dudaklarda çok kalmaz bence, e arada öpülür eleman tarafından. Tekrar sürmeye kalkma ama boşver da, elli kere söyletme. Parfüm aynı kalsın, yalnız uyarıyorum bak, bekar erkekleri uyarın "Geline aşık olunmaz" diye, kızlara söyleyin, bekar olanlara "neden olmasın, şans bu belki sizi de çok seven olur, zengine kaçarsınız", evli olanlardan erkekler yandı zaten, kadınları bir hafta boyunca "Ben neden bu kadar güzel değildim!" diyecekler, onlarda cevap arayacaklar doğal olarak, bulamayınca kaçacaklar. Hatta kadınlar bir süre sonra bir araya geldiklerinde, mecburen dertleşmek için artık kusacaklar, resmen : "kızım ben onu bilmem hatun ef sa neydi! adama helal olsun" bak elamana övgüleri de yazıyorum objektifim.. çookk!!!

Eve gelenleri düşünsene daha bismillah lavabo mutfak nerede demeden "Düğün kasetini taksak ya kızzz senin.."

Küçükler "Ablaaaa bende senin gibi güzel olacak mıyım?" diye soracaklar.

Erkekler "yenge valla maşallah Allah bize senin kadar güzelini nasip etsin" diyebilirler elemana söyle kıskanmasın, he kıskanırsa al bu yazının çıktısını ver sıraya girsin!

Sanırım annen kendi gelin olsa bu kadar sevinemez bence.. kızı evleniyor da az mı..

Göz altına üstüne falan abartmayalım bu arada bırakalım onları..

Evin girişten odalara kadar, foto-hikayeler olmalı, gidilen yerlerden kahkahalar mesela, hüzünlü bekleyişler belki, sonrasında mutluluklar, denizde, çölde, uçakta, gemi de, tatilde, evde mutfakta.. her yerde sen! her bir yerde sen!

Beslendiğim şey içimdeki sevgi sanırım.. boyamayaydın yeşile iyiydi..

Özür dilerim, bilmiyordum,  mutluluklar..

13.06.2017 Salı, İstanbul, 00:15