Şampiyon

Ne olacaktı ya?! Takım şampiyon oldu, daha güzel mutluluk var mı? Benim son maça öğlen kalkıp gitmem ve maçın 17’de olması biraz stres yaratmadı değil tabi, bir de kutlama varmış maç öncesi, onu da televizyondan öğrenince, neyse güzel konulara gelelim diyeceğim ama zor..

İlk defa, ramazan sebebiyle olsa gerek, taraftarın büyük bölümü “Ayık” gelmişti maça, herke çoluk çocuk, yaşlı genç, eş dost getirmiş, nüfus bence, gördüğüm kadarıyla biraz aşılmıştı.. Alışkınız biz bazı maçlarda da gördük.. maç güzeldi, karşı takım da iyi oynadı, takım fark yapınca, taraftarın büyük bölümü niyetli olunca, localardan gelen kuru pasta ve çikolatayı ben deniz yedim!! Harikaydı valla.. Bora abiye doğum günü hediyesi almıştım kombinesini, benim yan koltukta izleyecekti hesapta ama numaralıdan sürekli bilet gelince 2 maçta beraberdik sanırım, o kadar. Bu maçta da görmedim, her gördüğümde Beroş’u soruyorum, kocaman olmuş, geçen gördüğümde videosunu, maşallah yürüyordu..

Yeni dostluklar edindim tabi, orası güzel oldu, çok iyi, kalender insanlarla tanıştım. Eğlendim sezon boyunca. Başakşehir maçı benim oyuna denk geldi, onun dışında 17 maça da gittim. Yenilemedim kombineyi, eşim olursa beraber yan taraftan alırım diye düşündüm, yalnız daha maça gitmek yok, feci kıskandım arkadaş bu sene, ne o öyle el ele millet, terbiyesizler yaaa… Benfica 3-0 dan 3-3, Lyon ve Konya maçları unutulmaz, sağlam maçlardı. Sezonun bilançosu gibi oldu yazı iyi mi..

Şampiyonluk kutlaması çok kötüydü, organizasyon hiç iyi değildi. Kupayı kaldıracakları anons bile edilmedi, bir baktık havai fişekler falan. Saçma oldu yani. Kaç meşale yakıldı diye düşündüm valla. Fikret sağ olsun kombinelere %50 zam yaptı, böyle bir zam dünyada bence görülmedi. Bunu bir kenara bırakıyorum, yeri de beğenmedim bu sene, kuzey tarafı, diğer kale arkası gol olduğunu bile anlayamıyoruz, bırak golü görmeyi. Taraftar dağınık, eski “Çarşı” kültürü, duruşu, desteği yok. Ama en kötüsü de çalınan müziklerdi yahu, salak saçma ses düzeyiyle özellikle bugün, beynimizi resmen patlattılar! Localar güzel ama gezme fırsatım oldu, kupa maçında bir kere Bora abi, VIP ayarladı, koltuklarda ekranlar, pozisyon tekrarları, şarj etme imkanı telefonu, deri koltuklar, paran olacak arkadaş hikaye bu.. ama benim Bora abim var o gördüğünüz üzere paradan daha değerli, aha örnek ortada.. Çok içiyor arkadaş taraftar, bir düzenleme gerekiyor, adam önünü görmüyor maça geliyor. Olmaması lazım, yani içme demiyorum ama o kadar içilmez arkadaş. İlk defa bizim blokta meşale yakıldı, kavga çıktı doğal olarak, çünkü ceza alacak blok ve kombine yenileyenlerin ilk maçı cezalı olacak, gelemeyecekler.

Güzel sezondu ne diyeyim, konuştukça anlatılır da, karşında olmayınca maç muhabbeti zor oluyor.. affınıza sığınarak bu kadar anlatayım bu seferlik olmaz mı? Unutmadan:

Bak Şenol Hoca ne diyor;

Yalan doğrudan,

Karanlık aydınlıktan kaçar.

Güneş yalnızdır ama etrafına ışık saçar.

Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık.

Kargalar sürüyle, Kartallar yalnız uçar.

#Şampiyon #Beşiktaşk

04.06.2017 Pazar, 01:23