Özlem

 

Özlemlerimi nakde çevirebiliseydim eğer, dünyanın en zengin insanı bendim biliyor musun, hem de uzak ara.. normal insanların gözünde tabi ki.. nakde çevirmek mi.. ben zaten dünyanın en zengin insanıyım ki.. kafamı yastığa koyduğumda da, uyurken rüyamda da, kalktığım da yaşarken de hep seninleyim ki, seninle olmak istemekteyim ki, içinde bir yerlerdeyim, bazen nefesin geliyor duygularıma, bazen kokun geliyor ellerime, bir anda bütün insanların suratı sen oluyor, sesleri sen oluyor, her şey sen oluyor.. ben durup, dünya dönmeyi ne zaman bıraktı diye soruyorum kendisine, ne bu şımarıklık ya döneceksen dön.. ne yapayım ittirim mi seni.. bu dünya yanlış yapıyor ya neyse..

 

Geçen arıyordum seni, o kadar komik mi, başladım gülmeye, düşünsene aramak istiyorum seni, sanki aramıyormuşum gibi ! arsızlığa bak ! aradığım yetmiyor sanki her yerde, her bir yüz de, her bir ses de, hep her sanki evet hayır öyle tamam sonra…….

 

İnsan özlüyorsa insan olduğunu anlıyor. Nasıl mı ? yaşadığın şeyleri yaşıyorsun, aynısını, sesse duyuyorsun mesela, bu noktada karşıdan karşıya geçerken ya da önemli, tehlikeli işlerde çalışanları uyarmak isterim bazen dalabiliyorsunuz, ben genelde uyandığım da karşımda bana "aga napıyo bu ?" tarzında bakan insanlar oluyor, tamam alıştııımmm..

 

Mavi kocaman, boyumdan büyük bir ayım vardı benim ilk okul yıllarımda, gözleri kocamandı biliyor musun.. aşıktım bayılırdım ona.. şu kadar söylüyorum, onsuz uyuyamazdım, o olduğunda direk rahatça dalardım cumburlop diye uykuya! Dün instada bir yazı okudum, “sosyal medyada profiline baktım, düğününde pasta kesiyordun, o bıçakla beni kesseydin daha az acırdı” yazıyordu, siktir dedim, yalan mı ? adam olaydın, kadın olaydı beraber keseydiniz aslan.. senin giderin damadın hoşuna gitsin..

 

aha yine Greatest çalıyor.. seviyorum bu şarkıyı..

 

Ben seni bu kadar özleyeceğimi bilsem, ben seni daha önce özlerdim biliyor musun, biliyor musun mu, soruyu kes..

 

Bugün Ankara’dan arkadaşlarımla buluştuk, 4 evli, 1 sevgili, 1 bekar, evvveeetttt acaba kim bu bekar?  Özlemişim hepsini, bir arada olmayı, acı tatlı günlerdi, güzeldi. Çarşıda gibi hissettik hepimiz, o bekar komedyen olunca kahkaha sanırım eksik olmuyor. Görücü usulüne karar kıldık, 5 yıl tanışmak 5 yıl sıkılmak ve tartışmak dersek 10 senede illaki çocuk olur ve ohooo hadi tamam bitti gitti sözleri ile bağlanır diye düşündük hayat, kıssadan hisse denklemler silsilesi ile çalkaladık. Yoruldum zira uyku yok! Uyku işini çözmem lazım 4’de filme başlamak nerden çıktı ?

 

Sahi kaçtan gidiyor bu sıra aşklar sosyal medyada ? piyasası ne duyguların ? kaç foto kaç video kaç paylaşım kaç like kaç kaç olmaz mı kaç sadece kaç ardına bakma.. kaç dudak gerekiyor mesela sağlam bir aşkı unutmak için ? kaç acı çekilmesi gerekiyor ? kaç litre göz yaşı lazım seni daha çok özlemek için Hocam ? bu arada ben ara sıcak sevmem ki.. ana yemek varken ara sıcak nedir anlamam..

 

Geçen sahneye çıktığımda “aaa yeşil gözlüymüş” dedi bir seyirci, gözlerime bakan olduğunu bilmek iyi hissettir yahu, gözlerine bakmayı fazla özleyince gözlerime gözlerini koymuşum, sonra koyduğumu unutmuşum, ben bazen dünyayı dünyadayken unutuyorum sen hesap etsene hesap edemeyeceğin kadar seni özlediğimi, hesap edebilirsen ben sağlamasını hep yaparım..

 

Uykum geldi ve ben bu fırsatı kaçırmak istemiyorum, yazınca huzur geliyor sanırım, sanki konuşuyormuş gibi hissettiriyor, oyun yazarken de sanki ben yaşıyormuşum ben oradaymışım gibi hissediyorum, izliyorum, çok tatlı oluyor, yok senin kadar değil tabi ki..

 

Günaydın mesajı nasıl bir şeydi ya ? yürüme odaklı atılan fotolu, bayram mesajları gibi olanları kastetmiyorum tabi ki yürekten atılan, sms paketine dahil olmayan, aynı anda atılan hatta, aynı anda geberircesine özlenerek, imkan olsa kokunu da sür şu harflere de gönder dediğim mesajlar.. bir daha hiç okuyamacak olmam bile güzel geliyor bazen, atılan mesajları özel kılıyor neden olacak başka..

 

Hadi uyu yazacaktım, zaten uyuyorsundur, umarım güzel de uyuyorsundur, bir de cevap at sabah, ayıptır bekletme, üstünü örtsün, sende ört oldu mu üşümeyin.. üşütmeyin, gerek yok çünkü o yüzden başka bir şeyden değil..

 

Bak ne diyeceğim;

26.12.2016 Pazartesi, 04:08