Çalışmak

 

Çalışırken yemek yemeyi unutmak, zamanın nasıl geçtiğini anlamamak ne kadar güzel, iyi ve bir o kadar da alışmışlık bu serüvene.. saat 02:13 hangi ara oldu anlamadım, işten işe, ondan ona.. buna bişey söyle, ondan bişey al, şunu ara, bu noldu, not al, sosyal medyada paylaş, oyunla ilgili bir şey gelsin aklına onu da ekle falan filan.. neyse ki arada akvaryumun yerini belirleyip oturtabildik Enginle, aylar oldu hala balık koyacağız içine iyi mi.. ama güzel oldu be, boş moş ama atmosferi değiştirdi biraz, dekor yapacakmışız pazar günü hem de mağara, balıkcıklar içinden geçecekmiş, bakalım destekliyorum projeyi nasıl bir şey çıkacak sonunda..

 

Canım film izlemek istiyor, gözlerim “ sen ne saçmalıyorsun arkadaş “ diyor.. uyumadan gitmiştim birkaç kez üniversitede okula, ruh gibi gezmek derler ya öyle olmuştu. Uykuyu sevmiyorum bu ara rüyalar acıtıyor biraz ruhumu da, canımı da, gece geç yatınca rüya şansı olmuyor erken kalkıyorum o yüzden sanırım, eskiden uyandığımda uyurdum şimdilerde gözümü açmaya göreyim bir daha ıı uyku yok!

 

Şimdi sana biri gecenin bu saatinde “çay demleyeyim mi? “ diye soruyorsa düşünme, uzatma, o insan için öl, geber, öp kokla bırakma tamam mı canım.. Rahmetli anneanneme bu saatlerde “ patates kızartır mısın” diye tutturmuştum , unutmuşum tabi, 10 dakka sonra şak diye patatesler gelmedi mi, kalın kalın büyük patatesler, en sevdiğim!, belki 25 sene öncesi ya da 20, ne zaman gece otursam onun sevgisini hissederim kalbimde, ne kadar derin ve güzel.

 

İnsan kaybedince özlüyor, doğru. insan kendin de olmayanı arıyor, doğru. insan elindekinin kıymetini bilmiyor, doğru. insan neyin doğru neyin doğru olmadığını bilmiyor bazen, doğru.

 

Bazen düşünüyorum da bir ömür yazsam ben, ne bilim işte bir şekilde ödense kiralar, faturalar olmaz mı ? ben yazsam, sahneye çıksam mesela sonra gene yazsam sonra yine sahneye çıksam bu arada bir yerde gidip gelirken koştururken ölsem falan olmaz mı ? anlaşmayla olmuyor bu değil mi, doğru.

 

Hangi balığı besleyeceğimie daha karar veremedik, ben büyük olmasını istiyorum zira akvaryum kocaman, 100 litreden fazla diye düşünüyorum. Küçük küvet de denebilir. Geceleri bana arkadaş geliyor desem yanılmam o zaman pardon arkadaşlar olacak. Videoda adam balığını seviyordu elleriye, balık kendini köpek gibi sevdiriyor, cilve yapıyordu, ” yok daha neler ! ” dedim. Ne kadar enteresan dünya değil mi.. Balıklar bile bazen insanı insanın insanı sevebileceğinden fazla seviyor olabiliyor..

 

“ İşler bitmez “ diye bir laf varya hakikaten gerçek, şuan bir düşündüm korktum yahu, o kadar iş var ben film diyorum dedim kendi kendime çıkıştım bir de iyi mi.. odayı değiştiriyorum arada, bugün de değiştirdim baya, eşya koyulmasına rağmen örnek akvaryum, büyüdü gibi bir hissiyat oldu, TV ye yakınlaştım biraz daha çok lazım ya sanki !

 

Afiş çıktısını alacaktım, markaların çıktılarını ohoooo böyle aklıma gelmeye devam ederse yazamam ki..

 

Masadaki menekşe açtı, mor mor hem de, kocaman oldu yaprakları, sanırım saksısı değişmeli, geçen çiçekçiyi gördüm, bir şey var ama nedir dedim buymuş iyi mi! Not almaya başladım unutuyorum çünkü, bu kaçmış arada e o kadar olsun ya..

 

Elektrik gitti bugün bir ara yarım saat falan, mumları hatırladık tabi ki, yaktım, havada kararmıştı, romantik bir ortam oldu mum falan, şekilli mumlarmış bir de, o eski beyaz uzunlardan değil.. Romantizmi unuttuğumu anladım, unuttuğumu da hatırlayamamamdan anladım..

 

Biri kitap okumalı sen uyurken, saçlarını okşamalı, göğsüne yatırmalı kafanı, kulağına seni iyi hissettirecek şeyler söylemeli, sevmeli da, “seni seviyorum demekle olmuyor” der babam, sanırım öyle be hayat, baksana herkes herkesi seviyor aşık ölüyor bitiyor.. yardım dediğinde elde var sıfır. Bazen düşünüyorum da dost biriktirmek para biriktirmekten daha önemli sanırım, aradığında telefonu açacak biri, “her gittiğin yerde bir kapın olsun” cümlesi vardı Mahsun’un filmlerinden birinde, bir de rahmetli Zeki Alasya’nın “o para biriktirdi ben dost” dediğini hatırladım şimdi..

 

Bak ne diyeceğim sana, eğer bir insan evladı seviyorsa seni, gözlerine bakarken kalbine değiyorsa, sarıldığında iyi hissediyorsan, sözlerindeki sesinin tonu seni aşık ediyorsa burnuna gözüne kulağına eline dizine saçına ayağına kaşına dudağına, düşünme da düşünme olmaz mı bir kere de düşünme, piyango oynuyorsun büyük para çıksın diye, büyük paran olsa alamayacağın kadar değerlisi gelmiş demek ki düşünme.. Mutluluklar olsun hem de kocaman..

05.11.2016 Cumartesi, 02:50